Panevėžio PPAR nuotr. 

Panevėžyje vykusiame forume diskutuota regionui aktualiomis temomis

Rugsėjo 21-23 dienomis „Cido“ arenoje vykstanti paroda „EXPO Aukštaitija 2018“ prasidėjo IQ forumu „Panevėžys 2018: laikas perjungti aukštesnę pavarą“. Forumo organizatoriai – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir britų savaitraščio „The Economist“ partneris Lietuvoje žurnalas IQ – su kviestiniais svečiais ir Panevėžio verslo bei politikos lyderiais aptarė Panevėžio miesto ir regiono plėtros scenarijus.

Forumo pagrindinės diskusijos – kaip Panevėžiui išlaikyti savo talentus, ar profesinis mokymas gali patenkinti specialistų poreikį Panevėžio regione, kas sukurs pagreitį naujame Panevėžio pramonės etape bei kitomis aktualiomis Panevėžio regionui temomis.

Forumas, kaip visada prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas bei Norvegijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas.

Pasak Panevėžio PPAR prezidento S. Gailiūno, šiųmečio forumo tikslas – diskutuoti apie Panevėžio regiono galimybes.

„Daug kalbėta apie Panevėžio regioną, jo įvaizdžio lūžius, aspektus. Bandėme analizuoti, kokia verslo šaka sukurs pagreitį naujame Panevėžio pramonės etape. Diskutavome, kaip pritraukti į regioną investuotojus ir juos išlaikyti, koks mokymas gali patenkinti specialistų poreikį Panevėžio regione. Į forumą pakvietėme geriausius pranešėjus: Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorių Gediminą Šimkų, Lietuvos robotikos asociacijos vadovą Edgarą Leichterį, Lietuvos Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovą Arnoldą Pranckevičių“, – pristatė pagrindinius forumo lektorius Panevėžio PPAR prezidentas.

IQ forume „Panevėžys 2018: laikas perjungti aukštesnę pavarą“ pranešimus taip pat skaitė Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Norvegijos Karalystėje komercijos atašė Audrius Masilionis, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas, „Alliance for Recruitment“ darbo rinkos ekspertas Kęstutis Jasiulevičius.

Šiandien Panevėžyje, „Cido“ arenoje prasidėjo 23-oji paroda „EXPO Aukštaitija 2018“, kuri tęsis tris dienas. Joje  bus galima pasidžiaugti Aukštaitijos regiono verslo laimėjimais, dalyvauti seminaruose, laimėti įvairių prizų ir stebėti panevėžiečių atlikėjų ir šokėjų pasirodymą.

Be to, parodos lankytojai galės pabendrauti su miesto vadovais ir aptarti su jais Panevėžio miesto problemas, aktualijas.

Kaip sakė Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, paroda įtiks ne tik įvairių profesijų žmonėms, bet ir smalsiems panevėžiečiams: vaikams, jaunimui.

Šiais metais parodoje „EXPO Aukštaitija“ vyks konkursas – kūrybos podiumas „Linažiedė 2018“, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Konkurso metu bus pristatyti iš lino audinio siūti kostiumai nuo folkloro iki modernizmo.

Taip pat parodoje pirmą kartą vyks ir Nacionalinio kraujo centro organizuojami Donorystės žymūnų ir nusipelniusių kraujo donorų apdovanojimai.

Parodos „EXPO Aukštaitija 2018“ programą rasite čia.

Panevėžio PPAR nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: