Panevėžys pretenduoja tapti pramonės lyderiu

Pagal pagamintos ir eksportuojamos produkcijos apimtis Panevėžys gali tapti šalies lyderiu. Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pastebėjo, kad Panevėžio įmonių eksporto apimtys sparčiai auga ir turi didelį potencialą augti. Tai reiškia, kad miestas gali tikėtis ir daugiau darbo vietų.

Jau daugelį dešimtmečių Panevėžys laikomas pramonės miestu. Buvo metas, kai fabrikai, gamyklos, kombinatai čia dygo it grybai po lietaus, priversdami plėstis ir Aukštaitijos sostinę. Dabar pramonės įmonių mieste taip pat netrūksta, tačiau pati situacija pasikeitusi: gaminama jau  plačiam pasauliui. Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis įsitikinęs, kad Panevėžį drąsiai galima vadinti stiprios pramonės miestu.

Pasak Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidento, neretai regionų pramonei koją pakiša menkas politikų suvokimas apie pramonės svarbą.

Dar viena problema, su kuria susiduria regionų pramonė tai jaunų kvalifikuotų darbuotojų trūkumas. Daugelis išvykę dirbti į užsienį, o tuo tarpu valdžia suka galva kaip juos susigrąžinti.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, Panevėžyje kas septintas nedirbantis yra jaunesnis nei 25 metų amžiaus. Net ketvirtadalis bedarbių absolventai.

GNTV logo2

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: