Senosios Gegužinės ūkis

Parengtas Etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų gidas

Etninės kultūros globos taryba parengė Lietuvos etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų gidą. Į jį įtrauktos sodybos laimėjusios prizines vietas ar nominacijas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse, kurį 2019 – 2020 metais Taryba organizavo kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija.

Daugelyje šių sodybų yra išsaugota arba atkurta Lietuvos, tiksliau – atskirų jos regionų, senojo kaimo architektūra. Jose turėsite galimybę pagyventi senovinėje troboje, stuboje ar pirkioje, akį džiugins namą puošiantys žirgeliai ir šulinio svirtis. Daugelyje auginami tradiciniai augalai: namą supa senovinis obelų ir vyšnių sodas, o vartus saugo diemedis ar šermukšnis. Ne vienoje iš šių sodybų veisiami tradicinių lietuviškų veislių gyvuliai. Apsilankę galėsite susipažinti su Lietuvos sunkiaisiais arkliais ar žemaitukais, Lietuvos juodagalvėmis avimis ar Lietuvos skalikais. Tad galėsite visomis juslėmis pajusti senovinio Lietuvos kaimo dvasią, persmelktą gamtos artumo ir ramybės.

Dažnu atveju sodybų šeimininkai yra ne tik senosios architektūros, bet ir tradicinio gyvenimo būdo puoselėtojai.  Daugelyje į gidą įtrauktų sodybų yra galimybė mokytis tradicinių amatų, pažinti augalus, išmokti pasigaminti vieną ar kitą kulinarinio paveldo patiekalą. Ne vienoje rengiamos paslapčių ir atradimų kupinos etnokultūrinės šventės.

Kviečiame šiose sodybose ilsėtis ir pažinti Lietuvos etnografinių regionų papročius! Kviečiame naudotis mūsų parengtu gidu planuojant įdomią kelionę, ieškant vietos šeimos šventei ar rengiant klasės išvyką. Lietuvos etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų gidą rasite Etninės kultūros globos tarybos svetainėje: https://ekgt.lt/svarbu/etnokulturines-kaimo-turizmo-sodybos

Ateityje planuojama Etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų gidą plėsti, į jį įtraukiant daugiau sodybų, kuriose puoselėjama tradicinė architektūra, interjeras įrengiamas pasitelkiant vietinius jaukumo kūrimo principus, laikomasi senųjų apželdinimo taisyklių, lankytojams organizuojamos etnokultūrinės veiklos.

EKGT informacija

Nuotraukose Lietuvos etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų fragmentai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: