Mariaus Rudžiansko nuotr.

Parodoje „Aukštaitijos dailė 2022. Atviras“ – jaunų autorių gausa

Birželio 22 d.  Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta regiono vizualiojo meno paroda  „Aukštaitijos dailė 2022. Atviras“. Joje eksponuojami 40-ties menininkų kūriniai.

Parodoje matoma žanrų, technikų, stilių ir pačių autorių mąstymo įvairovė sukuria progą pažvelgti į Aukštaitijos vizualaus meno lauko pjūvį. Statistiškai tapytojai yra aktyviausiai dalyvaujanti grupė, greta aiškią poziciją išlaiko fotografija, o kartu kelią skinasi ir kitos medijos. Šįkart tekstilė, tiek tradicinė, tiek ir eksperimentinė, atspindi šios meno šakos sugrįžimą į svarbiausias parodas pasaulyje. Parodoje nemažai ir iliustratorių darbų. Dar vienas šiųmetinės parodos  ypatumas – jaunų autorių gausa. Net šešiolika kūrėjų „Aukštaitijos dailėje“ dalyvauja pirmą kartą.

„Šiemet tęsiami eksperimentai su „Aukštaitijos dailės“ formatu. Parodos tema šįkart pasirinktas žodis „Atviras”. Tai nuoroda ir į menininko vidinio pasaulio būvį, ir į praėjus porai metų atsivėrusį, bet išgyvenantį daug skaudesnius iššūkius popandeminį pasaulį.

Toks daugiaprasmis žodis pasirinktas tikintis atverti, ką dailininkai kūrė dvejus metus savo studijose, užsidarę savo burbuluose kaip ir kita visuomenės dalis, ir galbūt paskatinti naujai pažiūrėti į savo praktiką, imtis eksperimentų. Taip pat viliantis, kad darbai, atliepiantys tokią temą, skatins auditoriją užmegzti glaudesnį ryšį su menu“,– sakė projekto vadovė Rūta Povilaitytė.

Kas dvejus metus rengiama Aukštaitijos menininkų paroda nuolat vyksta nuo 2006 metų. Noras pristatyti regiono meno kontekstą gimė dar 1995-aisiais. Visus šiuos metus parodas vienijo idėja fiksuoti kultūros lauką, dokumentuoti vietos meno kaitą. Kaskart parodos tema ir formavimo būdas atspindėdavo, kokia linkme juda Aukštaitijos dailė.

„Bėgant metams, keičiasi ne tik autoriai, jų braižas, nagrinėjamos temos, bet ir kontekstas, kuriame šios parodos veikia. Kuratorinių parodų laikmetyje tokia apibendrinanti paroda įgauna visai kitą atspalvį. Iš daug neigiamų konotacijų turinčio apibūdinimo „suneštinė“, ji tampa ekranu, kuriame matyti, kaip meno raidos tendencijos krypsta į labai skirtingas puses, ir kartu virsta aktualia lokalios meno bendruomenės – menininkų ir žiūrovų – susitikimo erdve“, – sakė R. Povilaitytė.

Paroda eksponuojama dviejose erdvėse – Dailės galerijoje (Respublikos g. 3) ir Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11), veiks iki rugsėjo 3 dienos. Liepos 1, 22 d., rugpjūčio 5, 26 d. 12.30 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą. Rugpjūčio pabaigoje bus pristatytas parodos katalogas.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Mariaus Rudžiansko nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: