Danas Rapšys (archyvas) / Aniko Kovacs / European Aquatics nuotr.

Paryžiaus olimpinių žaidynių startas: Danas Rapšys – 10-as, Andrius Šidlauskas – 20-as

Paryžiuje prasidėjo vasaros olimpinės žaidynės. Šeštadienį čia startavo plaukimo varžybos, kurių atrankose šįryt dalyvavo ir du Lietuvos sportininkai.

Danas Rapšys (tren. Ina Paipelienė, Paulius Povilionis) vyrų 400 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje nuotolį įveikė per 3 min. 46,27 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė dešimtą vietą. Į finalą pateko aštuoni greičiausi plaukikai.

Atrankos lyderiu tapo vokietis Lukas Martensas (3:44.13), o vietą finaliniame aštuntuke garantavo 3 min. 45,75 sek. rezultatas.

8. Oliver Klemet (GER) – 3:45.75

D. Rapšiui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 3 min. 43,36 sek.

Rytoj panevėžietis startuos vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje.

Andrius Šidlauskas šeštadienį pasirodė vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje, kur užėmė 20 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinis finišavo per 1 min. 0,29 sek.

Pusfinalyje varžysis 16 greičiausių kvalifikacijos dalyvių.

Greičiausiai ryte plaukė olandas Casparas Corbeau (59,04 sek.).