Pasaulio dvigubo ultra triatlono RYO taurės varžybos 2015

Visą savaitgalį Panevėžį drebino pasaulio dvigubo ultratriatlono RYO taurės etapas. Dvi dienas vykusio varžybos, daugybė koncertų bei įvairių atrakcijų sutraukė būrį miesto gyventojų bei svečių.

Į Aukštaitijos sostinę savaitgalį sugrįžo triatlonas. Renginio metu varžėsi net 17 sportininkų iš visos pasaulio, tarp kurių ir trys Lietuvos atstovai. Dalyviai dviguboje ultratriatlono distancijoje turėjo įveikti 7,6 km plaukimą Senvage, 360 km važiavimą dviračiu ir 84,4 km bėgimą. Pirmasis distanciją įveikė estas Rait Ratassep, antrasis finišavo latvis Aivars Uzols, treti – šveicarai Beat Knechtle ir Marco Bartel. Finišavusieji teigė esantys pavargę, tačiau laimingi. Jie dėkojo renginio organizatoriams už puikias varžybas, o visiems sirgaliams už stiprų palaikymą.

Garbingą šeštą vietą iškovojo panevėžietė Alina Ranceva. Po beveik 27 valandų, praleistų dvigubo ultratriatlono trasoje, aplenkusi lietuvius vyrus ir pelniusi geležinės ledi titulą, ji tapo pirmąja lietuve, įveikusia tokio nuotolio distanciją. Po finišo sportininkė vos tramdė ašaras ir tikino, kad palaikymas buvo pats geriausias jausmas, privertęs nepasiduoti.

Miesto bendruomenė džiaugiasi, kad į Panevėžį sugrįžo ilgasis triatlonas. Tiek dieną, tiek naktį stebėję ir palaikę sportininkus, miesto gyventojai bei svečiai nustebino dalyvius, jie sako tokio palaikymo nesitikėję. Daugelis sakė į Panevėžį norėsiantys grįžti ir vėl. Tačiau ar traitlonas vėl taps gražia miesto tradicija Lietuvos triatlono federacijos viceprezidentas Vidmantas Urbonas teigia negalintis atsakyti. Anot jo, pirmiausia reikia pailsėti,o tada dėlioti ateities planus.

Vidmantas Urbonas sako, kad be rėmėjų ir žiūrovų palaikymo surengti tokios šventės niekas nepajėgtų. Todėl didžiulis ačių visiems ir kiekvienam prisidėjusiam prie triatlono šventės.