Aina.lt nuotr.

Pasinaudojusiam autobuse rastu galimybių pasu – 40-ies parų areštas?

Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Misevičius kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, kuriuo prašo 38-erių šiaulietį pripažinti kaltu panaudojus svetimą dokumentą. Prokuroras siūlo jam skirti 40-ies parų areštą.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, buvo pradėtas praėjusių metų gruodį. Tyrimo duomenimis, kaltinamasis, vykdamas viešuoju transportu, ant keleivio sėdynės rado A4 formato popieriaus lapą, kuriame buvo atspausdintas kitam asmeniui priklausantis galimybių pasas.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį šiaulietis pateko tada, kai bandė nesusimokėjęs prasmukti pro vieno Šiauliuose esančio prekybos centro kasas. Vyras iš karto buvo sustabdytas apsaugos darbuotojų. Aiškinantis aplinkybes nustatyta, kad šiaulietis į prekybos centrą pateko neteisėtai – jis galimai pasinaudojo autobuse rastu svetimu galimybių pasu. Už tai jam pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 302 straipsnio („Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas“) 1 dalį.

Prokuratūra pažymi, jog svetimo dokumento panaudojimas yra tyčinis apysunkis nusikaltimas, už kurį numatytos griežtos bausmės – nuo 100 iki 4 000 MGL (5 000–200 000 Eur) dydžio baudos arba 15–90 parų areštas, ar net laisvės atėmimas iki 6 metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: