Pasitikime Kalėdas su senosiomis kalėdinėmis dainomis

Nuo senų senovės Lietuvoje per visą advento ir Kalėdų laikotarpį, kuris tęsiasi nuo lapkričio 30-osios iki sausio 6-osios, skambėjo sprecifinės, šiuo metu vykstančius gamtos virsmus atspindinčios dainos. Ypatinga nuotaika jose sukuriama perteikiant savitus pasaulio sukūrimo mitus, apmąstant naujų metų – naujo gyvenimo etapo, naujo gamtos ciklo – pradžią.  

Kalėdinių dainų lietuvių folklore žinoma gausybė, o šiuolaikiniai kūrėjai šių dainų pagrindu yra sukūrę nemažai puikių improvizacijų. Etninės kultūros globos taryba kviečia pasitelkti senovines kalėdines dainas kuriant kalėdinę nuotaiką ir dvasią šiandien. Teskamba šios dainos puošiant eglutę namuose. Tedžiugina vaikučius darželiuose. Tekuria jos savitą Lietuvos įvaizdį skambėdamos parduotuvėse ar kitose viešose vietose. 

Siekdama palengvinti senųjų kalėdinių dainų paiešką, Taryba parengė grojaraštį youtube platformoje. Jį galima rasti į paieškos laukelį įvedus frazę „Advento ir Kalėdų fokloras/postfolkloras“ arba paspaudus nuorodą: https://www.youtube.com/playlist?app=desktop&list=PLZ_Oazhp1wMoq353WxJQbn3GwVMEo_5xn

Primename, kad norint šias dainas transliuoti viešai, būtina tai suderinti su LATGA ir AGATA, atstovaujančiomis kūrėjų ir atlikėjų teisėms.

Etninės kultūros globos tarybos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: