Omniva.lt nuotr.

Pasitikti pavasarį tvariau: „Omniva LT“ kampanija ragina nenaudojamiems daiktams suteikti naują gyvenimą

„Omniva LT“, bendradarbiaudama su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi (LRK) ir skelbimų platforma „Skelbiu.lt“, pradėjo pavasarinę kampaniją. Jos tikslas – skatinti žmones imtis tvaresnių sprendimų ir suteikti nebenaudojamiems daiktams antrą šansą. Bendrovė kartu su partneriais ragina žmones įsibėgėjus pavasariui susitvarkyti spintas ir namus, nebereikalingus rūbus ir daiktus parduoti ar aukoti naudojantis paštomatais. Kampanija su vietoje veikiančiais partneriais vykdoma trijose Baltijos šalyse.

„Omniva LT“ Komunikacijos ir tvarumo vadovė pažymi, kad antrinis daiktų panaudojimas ir jų perdirbimas reikšmingai prisideda prie aplinkosaugos bei ekonomikos, čia logistikos ir kurjerių paslaugų įmonės kasmet atlieka vis svarbesnį vaidmenį.

„Pernai klientus pakvietę aukoti Latvijoje sulaukėme itin didelio susidomėjimo. Tad šiemet praplėtėme partnerių sąrašą ir geografiją, siekiame paskatinti tvarius gyventojų įpročius jau trijose Baltijos šalyse. Prieš atsinaujinant spintą ar namus, pirmiausiai kviečiame susitvarkyti ir tvariai atsikratyti nebenaudojamų daiktų ar nebenešiojamų drabužių bei avalynės. Daiktams suteikti antrą gyvenimą galima per mūsų kampanijos partnerius naudojantis mūsų paštomatais“, – sako „Omniva LT“ Komunikacijos ir tvarumo vadovė Raimonda Strazdauskaitė.

Pagalba stokojantiems

Kviesdama daiktams suteikti antrą gyvenimą, bendrovė siūlo aukoti Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Pasinaudojant šia galimybe, atkreipiamas dėmesys ne tik į tvarumą, bet ir šalia esančius, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba.

„Visi padovanoti daiktai pirmiausiai atkeliaus į rūšiavimo centrą, kur bus apžiūrėta jų būklė, ar jie vis dar tinkami naudoti. Deja, neretai pasitaiko, kad žmonės dovanoja tokius daiktus ir drabužius, kurių patys jau tikrai nebenaudotų, o atiduoda kitiems, nes juos gaila išmesti. Juk niekas nenorime dėvėti drabužių, avalynės ar naudoti daiktų, kurie akivaizdžiai seni, nešvarūs ir kuriuos patys norėtume išmesti. Visi turime poreikį švariems, tvarkingiems drabužiams, daiktams. Todėl tik geros būklės padovanoti daiktai ir rūbai bus atiduoti pažeidžiamiausiems visuomenės nariams: vienišiems senjorams, gausioms šeimoms, vienišiems tėvams, negalią turintiems vienišiems asmenims ar netikėtoje krizėje atsidūrusiam ir sunkiai gyvenančiam žmogui“, – sako LRK komunikacijos atstovė Milda Vibrantytė.

Per „Omniva“ paštomatus aukoti Lietuvos Raudonajam Kryžiui galima visoms amžiaus grupėms tinkančius drabužius, avalynę, aksesuarus, žaislus, knygas, namų dekoracijas ar mažus elektroninius prietaisus. Aukojamus daiktus organizacijai „Omniva“ pristatys nemokamai. Tereikia kampanijos interneto puslapyje https://pavasaris.omniva.lt/ įrašyti savo el. pašto dėžutės adresą, kuriuo atsiunčiamas vienkartinis registruotos siuntos kodas ir detali siuntimo instrukcija. Tuomet belieka tinkamai supakuoti siuntą ir atnešti į artimiausią „Omniva“ paštomatą.

Neįtikėtina, kokie daiktai randa antrus namus

Vienos iš lankomiausių skelbimų platformų šalyje atstovai teigia ne vienerius metus stebintys, kad vartotojai vis dažniau suteikia daiktams antrą gyvenimą. Tą lemia ne tik finansinė nauda ar noras atlaisvinti namuose daugiau vietos, bet ir siekis tausoti aplinką, mažinti taršą ir mąstyti apie vartotojiškumą bei jo įtaką. Daugėja žmonių, kurie supranta, kad veikiantis, nesudėvėtas daiktas gali tarnauti ir džiuginti taip pat, o gal ir labiau, nei naujas.

„Dažnai net nesusimąstome, kad galima parduoti ir tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo beverčiai daiktai – plastikinį stalo žaidimo lagaminėlį, statybinių medžiagų ar tapetų likučius, molinį gėlių vazoną, sulūžusį virtuvės komplektą, 25 metų senumo kompiuterio operatyvinę atmintį ar magnetinį diskelį. Beveik visi daiktai gali rasti sau šeimininkus, tad nevertėtų visko tiesiog lengva ranka išmesti“, – sako „Skelbiu.lt“ marketingo vadovė Monika Jončaitė.

Parduodantiems nebereikalingus ar pabodusius, pagal dydį į paštomatus telpančius daiktus, per „Skelbiu.lt“ platformą iki balandžio 28 d. portale ar programėlėje siuntimui per „Omniva“ paštomatus suteikiama mažiausia kaina.

Bendrovė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje, kurį šiuo metu sudaro 500 paštomatų su daugiau nei 64 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė sukūrė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo paslaugą. „Omniva LT“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Omniva“, kurią valdo Estijos paštas – AB „Eesti Post“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: