Autorių nuotr.

Pasiūlė būdą, kaip išvengti eismo spūsčių šiltuoju metų laiku

Vasara, saulė danguje, laisvas vakaras priešaky ir niekada nesibaigianti eismo spūstis, kurioje tenka praleisti net kelias valandas per savaitę. Visi, gyvenantys didmiesčiuose, puikiai žino šį jausmą. Tikėtis, kad kažkas pamos burtų lazdele ir kamščiai baigsis – naivu, tačiau situacija turi sprendimų. Vienas iš jų – dviratė transporto priemonė. Pirmą kartą išgirdus šį pasiūlymą gali pasirodyti, kad tai tik juokai, tačiau anaiptol – KET leidžia motociklų vairuotojams laviruoti tarp juostų automobiliams stovint, o norint tapti motociklo vairuotoju dabar pakanka vos 4 valandų kursų vairavimo mokykloje ir jokių egzaminų.

Vos atšilus orams ir pirmiesiems motociklininkams išriedėjus į gatves, viešojoje erdvėje kilo diskusija apie tai, ar jie turi teisę laviruoti tarp juostų. Tuomet policijos atstovai išaiškino, jog motociklų vairuotojai, važiuodami tarp stovinčių ar apvažiuodami lėčiau važiuojančius automobilius, iš esmės gali tai daryti nepažeisdami KET reikalavimų.

Taigi, tai reiškia, jog ilgos transporto eilės spūstyse motociklu gali būti apvažiuojamos saugiu greičiu, laviruojant tarp stovinčių automobilių. Tokiu būdu bus galima džiaugtis ne tik vasarišku oru, tačiau per savaitę sutaupyti net kelias valandas, praleidžiamas kelyje.

Tapti motociklininku – paprasčiau nei atrodo

Išsiaiškinus apie galimybę motociklu aplenkti stovinčius kamščius belieka klausimas dėl pačio motociklo ir tam reikalingos vairuotojo kategorijos. Nors dažnas apie tapimą motociklininku net nesvarsto, kasdienėms kelionėms mieste puikiai tinka motoroleriai ar mažieji motociklai.

2021 metų rugpjūtį įsigaliojusi tvarka numato, kad vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali supaprastintai įgyti teisę vairuoti lengvuosius A1 kategorijos motociklus. Kitaip tariant, tai motociklai, kurių variklio darbinis tūris ne didesnis nei 125 kubiniai centimetrai.

Norint gauti teisę vairuoti minėtos kategorijos motociklus, reikia būti bent 24 metų amžiaus ir turėti bent dviejų metų B kategorijos vairavimo patirtį. Tuomet užteks praeiti 6 akademinių valandų praktinio vairavimo kursus pasirinktoje vairavimo mokykloje ir po jų kreiptis į „Regitros“ padalinį dėl naujo vairuotojo pažymėjimo išdavimo, kuriame prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100. Tai ir reiškia, jog leidžiama vairuoti A1 kategoriją atitinkančias transporto priemones.

Tiesa, kai kuriuos vis dar atbaido mintis apie tai, kad teks vairuoti mažą, prastai atrodantį ir jo asmenybės neatitinkantį modelį, todėl apie 125 kubinių centimetrų variklį turinčius motociklus net nesvarsto. Tačiau tokio tipo modeliai yra itin populiarūs Vakarų Europoje, tad ir pasiūla – didžiulė.

Vilniuje įsikūręs nedidelių motociklų salonas „Dude Bikes“ yra puikus šios rinkos atspindys – čia galima rasti stilingų „scrambler“ tipo modelių, taip pat ir sportiškų „naked“ ar „enduro“ motociklų. Sau tinkamą 125 kubinių centimetrų darbinio tūrio modelį rasti gali ir klasikinių ar „cafe racer“ stiliaus gerbėjai.

Taip pat, sako parduotuvės atstovai, šie negalingi motociklai daugeliui tampa puikiu tramplinu į motociklizmo pasaulį. Kadangi jie lengvi ir nedidelės galios, vairuojant A1 kategorijos motociklus yra lengva išmokti motociklo valdymo subtilybių ir atsakyti sau į klausimą, ar yra noro lipti ant didesnio ir galingesnio modelio. Visi norintys gali atvykti ir išsirinkti sau tinkamiausią motociklą, o taip pat ir išbandyti. Salono atstovai sako, kad nors motociklai ir nėra galingi, važiuojant jais galima atrasti visus motociklizmo teikiamus džiaugsmus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: