Kklietkabelis.lt nuotr.

Paskelbtas nuosprendis buvusiam krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktoriui

Panevėžio apygardos teisme paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis buvusiam krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktoriui M. I. Jis pripažintas kaltu dėl klubo lėšų pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Vyrui skirta laisvės atėmimo bausmė bei bauda ir turto konfiskavimas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

M. I. į teisėsaugos pareigūnų akiratį pakliuvo dėl 2015 metų gegužę-2018 metų liepą galimai įvykdytų nusikalstamų veikų. Tuo laikotarpiu jis užėmė asociacijos „Aukštaitijos krepšinio centras“ (kuri nuo 2017 metų sausio tapo VšĮ Krepšinio klubu „Lietkabelis“) direktoriaus pareigas.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad M. I., nesurašydamas buhalterinės apskaitos dokumentų, nepateikdamas jų buhalterėms, kitais atvejais – klastodamas apskaitos dokumentus, kurie vėliau buvo įtraukiami į klubo buhalterinę apskaitą, tyčia apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą.

Dėl nustatytų pažeidimų pagal klubo pateiktus dokumentus iš dalies nebuvo galima nustatyti 2015-2018 m. krepšinio klubo „Lietkabelis” veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros, nebuvo sumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą.

Buvęs krepšinio klubo vadovas taip pat pripažintas kaltu dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Skaičiuojama, kad atleistas iš direktoriaus pareigų, jis klubui negrąžino 34,5 tūkst. eurų, išduotų jam kaip atskaitingam asmeniui atsiskaitymams klubo reikmėms.

Gegužės 4 dieną Panevėžio apygardos teismo paskelbtu nuosprendžiu M. I. skirta 120 MGL (6 tūkst. eurų) dydžio bauda ir 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Teismas nusprendė iš dalies atidėti kaltinamajam paskirtos bausmės vykdymą ir nustatyti po teismo nuosprendžio įsiteisėjimo nedelsiant atliktinos laisvės atėmimo bausmės dalį – šešis mėnesius, o likusios neatliktos bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

M. I. taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 34 476,79 vertės turto konfiskavimas. Teismas patenkino ir krepšinio klubo „Lietkabelis“ 3804 eurų civilinį ieškinį.

Dar vieną civilinį minėto klubo ieškinį buvusiam vadovui šių metų balandžio 11 d. patenkino Vilniaus miesto apylinkės teismas. Išnagrinėjęs civilinę bylą, teismas patenkino krepšinio klubo „Lietkabelis“ ieškinį ir iš atsakovo M. I. priteisė atlyginti padarytą 34 tūkst. 476 eurų žalą, 855 eurus žyminio mokesčio ir beveik 10,5 tūkst. eurų klubui atstovavusio advokato išlaidų.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: