Pataisos namuose dar kartą kalbėta apie sveikatos draudimo svarbą

Įgyvendinant Panevėžio pataisos namuose vykdomą Teisinio ir socialinio švietimo programą, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai skaitė paskaitą dar vienai grupei moterų, atliekančioms bausmę šioje įstaigoje.

Iki bausmės atlikimo pabaigos šioms moterims liko visai nedaug, tadį laisvę planuojamos išleisti nuteistosios supažindintos su sveikatos apsaugos sistema, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarba ir galimybėmis, kad uždariusios Pataisos namų duris jos lengviau orientuotųsi toje sistemoje ir žinotų, kokias sveikatos priežiūros paslaugas galima gauti apsidraudus PSD, kodėl reikia rūpintis šio draudimo nepertraukiamumu ir kt.

Jau penktą kartą nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio organizuotos paskaitos apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą klausėsi 17 moterų.   

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo susitikimo dalyvėms, kokių patirčių turi gyventojai, apsilankantys ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriuje, kuriais atvejais jie yra nukentėję dėl nežinojimo, kaip reikėtų elgtis, kad panašių problemų išvengtume.

S. Paulauskienė informavo, kad norint gauti nemokamai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, pirmiausia reikia įgyti PSD, o tada prisirašyti prie kurio nors šeimos gydytojo. Specialistė paaiškino, kokiais būdais galima įgyti PSD, kuriais atvejais, tapus draustam valstybės lėšomis, reikia atvykti į ligonių kasą, kaip rūpintis savo PSD, kad jis būtų nepertraukiamas.

Paskaitos dalyvėms paaiškinta, kas yra papildomas mėnuo sveikatos draudime, į ką atkreipti dėmesį, kai PSD nustoja galioti, ką būtina įsigyti vykstant į kitas Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalis ir kaip naudotis įsigyta Europos sveikatos draudimo kortele, kad vėliau netektų atlyginti žalos, padarytos PSDF biudžetui. Taip pat kalbėta, kaip išvengti žalos PSDF ir kitais atvejais.  

Trumpai moterys supažindintos su dantų protezavimo paslaugų kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis, odontologijos paslaugų teikimo, siuntimų išrašymo, tyrimų skyrimo tvarkomis ir pan.  Kalbėta, kaip galima rinktis gydymo įstaigas, kada sveikatos priežiūros paslaugos gali būti mokamos, kas gali dalyvauti prevencinėse programose, kokia šių programų nauda.

Panevėžio pataisos namai – moterų įkalinimo įstaiga, kurioje bausmę atlieka nuteistosios iš visos Lietuvos. Užsiėmimuose dalyvauja moterys, kurioms iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti LR bausmių vykdymo kodekso 157 straipsnį ( Lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos).

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: