Patarimai, padėsiantys atnaujinti svetainę

Laikui bėgant interjero tendencijos kinta, o prie jų nepriderinamas svetainės dizainas pasensta, pradeda atsibosti. Dėl to dažnam norisi moderniau, šiuolaikiškiau atrodančio kambario. Šios patalpos interjerą pakeisti visai nesudėtinga – tam nereikia visko perdaryti iš pagrindų. Pakeisti svetainės baldai, detalės, dominuojančios spalvos gali lengvai suteikti kambario interjerui naujo žavesio.

Pirmas žingsnis – idėjų paieška ir planavimas

Suprantama, kad norisi pakeisti pasenusį interjerą kuo greičiau. Visgi nereikėtų skubėti – patartina iš pradžių viską gerai apgalvoti. Prieš pradedant pokyčius reikėtų pasidomėti vyraujančiomis interjero tendencijomis ir išsigryninti savo norus. Galbūt labiausiai patiks pakeistas jau turimų baldų sustatymo planas? O gal daugiau dėmesio reikėtų skirti interjero aksesuarams? Jeigu gerai visko neapgalvosite, savo klaidas suprasite tik įsigiję naujų daiktų ir be reikalo išleidę pinigų.

Dėl pastarosios priežasties taip pat svarbu ir įvertinti biudžeto galimybes. Žinodami, kiek galite išleisti, lengviau suplanuosite, kam kiek lėšų skirti. Taip išvengsite pernelyg didelių išlaidų ir būsite tikri, kad santaupų kambario interjero atnaujinimui užteks.

Nauji baldai – naujas interjeras

Iš dalies lengviausias būdas greitai pakeisti kambario interjerą yra įsigyti baldų. Nauji svetainės baldai gali kardinaliai pakeisti šį kambarį. Tačiau baldus rinktis reikėtų labai atsargiai. Jeigu kambaryje paliekama ir senų baldų, prie jų reikėtų derinti naujuosius. Rinkitės panašaus stiliaus, formų gaminius. Galite suderinti ir kai kurias baldų detales, dėl kurių interjeras atrodys itin harmoningas. Tam puikiai tinka panašios gaminių kojelės, pagaminimo medžiaga, raštai.

Norint mažesnių pokyčių galima palikti sofą, sekciją, tačiau pakeisti smulkesnius baldus: kavos staliuką ar fotelį. Šiuolaikiniai šių tipų baldai dėl dizaino įvairovės yra lengvai pritaikomi prie įvairaus stiliaus detalių, todėl gali puikiai derėti ir prie senųjų baldų. Nebijokite įsigyti ir kitokių baldų: pufų, sėdmaišių.

Pagrindinių spalvų keitimas

Interjero dizaineriai pabrėžia, kad padėti atnaujinti kambarį gali ne tik svetainės baldai, bet ir patalpoje dominuojančios spalvos. Paprastai pakeisti vieną kurią detalę neužtenka – nebent nuspręsite perdažyti ryškia spalva visą sieną. Visgi reikėtų apgalvoti, kokių naujų spalvų norite kambaryje ir kurios detalės turi jomis pasižymėti.  Pavyzdžiui, galite derinti baldų apmušalus ir užuolaidas. Kitas variantas – aksesuarai, tokie kaip pagalvėlės, pledai ar padėkliukai.

Svetainėje esančių daiktų perrūšiavimas

Ilgai nekeičiant interjero kambaryje gali prisikaupti nemažas kiekis daiktų. Dėl to svetainė gali atrodyti ne tik nejauki, nepatraukli, bet ir tiesiog netvarkinga. Perrūšiuokite visus šiame kambaryje esančius daiktus – tikėtina, kad dalies jų visai nenaudojate. Tokie daiktai tik užima vietą, todėl nebijokite jų išmesti ar perleisti naujiems šeimininkams. Atsižvelkite į saiko principą: pernelyg didelis statulėlių, vazų ir panašių aksesuarų skaičius atrodo tiesiog neskoningai. Atlaisvinus vietos ir tinkamai parinkti svetainės baldai padės sukurti erdvumo įspūdį.

Svetainėje – daugiau žalumos

Gėlės ir kiti augalai gali būti dar viena puiki priemonė svetainės interjerui atnaujinti. Jei nesidomite augalais ar turite mažai patirties, pasirinkite tokius, kurių priežiūra – paprasta. Žinoma, galite rinktis ir dirbtinius augalus – šiandien gausu tokių, kuriuos nuo tikrų atskirti išties nelengva. Sodriai žali lapai, ryškiaspalviai gėlių žiedai taps puikiais dėmesį atkreipiančiais akcentais, kurie neabejotinai pagyvins interjerą.

Dideliems augalams galite rasti vietos ant grindų, o maži atrodys geriau padėti ant baldų – pavyzdžiui, komodos, konsolės ar staliuko. Jeigu kambaryje turite daugiau laisvos vietos, galite įsigyti specialių baldų augalams laikyti – naudodami juos lengvai sukursite dailią kompoziciją.

Būdų, kaip atnaujinti interjerą jo iš pagrindų nepakeičiant, tikrai nemažai. Nauji svetainės baldai, aksesuarai, spalvos – vos keli būdai, padedantys pasiekti tikslą išleidžiant biudžetą racionaliai, kambaryje suderinant tiek estetiką, tiek funkcionalumą. Tad imkitės pokyčių drąsiai: tinkamai apgalvoti jie džiugins ilgus metus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: