Pažangių produktų gamybai pasirinko ne Kiniją, o Panevėžį

6 mln. eurų investicija ir 100 naujų darbo vietų Panevėžio gyventojams – taip vienu sakiniu naujausią veiklos etapą reziumuoja prieš metus įkurtos Panevėžio laisvosios ekonominės zonos valdytojai. Pritrauktas stambus investuotojas pirmąjį statybų etapą beveik 2 hektarų sklype planuoja pradėti šį birželį, o visiškai įsikurti Panevėžyje – per trejus metus. Atšvaitus ir medicinines priemones gaminanti bendrovė „Reflektorius“ naujose, beveik 8 tūkst. kvadratinių metrų patalpose ketina gaminti naujus produktus.

„Šiuo metu mūsų teritorija Panevėžio LEZ dar tik projektuojama, tačiau iki rudens planuojame įsirengti daugiau kaip 2000 kv. m. patalpų. Iš viso į pastatus esame numatę investuoti apie 4,5 mln. eurų, dar 1,5 mln. eurų skirsime gamybai reikalingiems įrengimams“, – dėsto Giedrė Radikaitė, bendrovės „Reflektorius“ direktorė. Jos teigimu, paspartinti įsikūrimą turėtų padėti ir Europos Sąjungos fondų parama – tikimasi, kad parama bus skirta pagal 2014-2020 m. investicijų programos priemonę „RegioInvest+“.

Rokas Krivonis, Panevėžio LEZ direktorius teigia, kad iš viso pagal jau pasirašytas veiklos sutartis, privatūs investuotoja įsipareigojo investuoti daugiau kaip 16 mln. eurų ir turėtų miestui sukurti daugiau nei 400 darbo vietų.

„Mūsų lūkesčiai, kad investuotojai įvertins aukštas panevėžiečių kompetencijas, pasiteisino. Įmonė „Reflektorius“, dalį savo produkcijos gaminanti Kinijoje, Panevėžyje pradės gaminti naujus produktus, kurių pridėtinę vertę lemia aukštosios technologijos – pavyzdžiui, išmanieji atšvaitai arba drėgnosios servetėlės su nano-technologijomis“, – pažymi R. Krivonis.

Pasak LEZ atstovų, investuotojai vietą savo verslui vystyti renkasi pagal gausybę kriterijų, tačiau Panevėžio atveju galima išskirti tris pagrindinius privalumus. Pirmiausia, tai strateginė miesto padėtis regione ir gilios pramonės tradicijos – miestas garsus elektromechanikos, metalo apdirbimo ir įvairių mašinų gamybos srityse.

Antra, investuotojams Panevėžio LEZ siūlo ne pliką sklypą, o jau paruoštą produktą: apšviesti vidaus keliai, asfaltuoti privažiavimo keliai, įvesta 7000 kW galios elektros linija, dujotiekis, vandentiekis bei kanalizacija. Šiuo metu ruošiama optinė interneto linija bei planuojamas tiesioginis išvažiavimas į „Via Baltica“ magistralę. Galiausiai, verslui, įsikūrusiam Panevėžio LEZ, yra taikomos nekilnojamo turto ir pelno mokesčių lengvatos.

„Mūsų dienotvarkėje visuomet yra du punktai – naujų investuotojų pritraukimas ir infrastruktūros gerinimas. Šiuo metu vyksta derybos su dviem potencialiais investuotojais. Jiems galime pasiūlyti ne tik nuomą, bet ir greitesnį įsikūrimą. Sklypų atskyrimo ir statybos leidimų procedūros yra trumpos, o mes ateiname į pagalbą su papildomomis projektavimo ir statybų LEZ paslaugomis“, – sako Panevėžio LEZ vadovas.

Panevėžio laisvoji ekonominė zona, iš viso apimanti 47 hektarus ploto, jau veikia kiek ilgiau nei metus. Jos valdytojas – „Ogmios grupė“, viena iš pirmaujančių nekilnojamo turto vystytojų Lietuvoje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: