Pedagogės gyvenimo būdas- brolio svajonė

Jau du dešimtmečius tarptautinę mokytojų dieną  švenčianti Panevėžio ,,Vyturio” progimnazijos istorikė Daiva Vadlugienė, šiemet išrinkta viena iš trijų geriausių miesto mokytojų. Mokytoja atvirauja, kad pedagoginio darbo pradžia net ašaromis pašventinta.

,,Mokytojos kelią atradau brolio dėka”- pasakoja pedagogė – Jis buvo taip užsidegęs istorija, kad net mane versdavo skaityti istorines knygas. Tik pats taip ir neįstojo į svajonių specialybę, bet jo pasirinktu keliu nuėjau aš”- atvirauja pedagogė.

Iš Utenos kilusiai į Aukštaitijos sostinę atkeliavusiai pedagogei ,,Vyturio” progimnazija- pirmoji ir vienintelė darbovietė. Mokytoja tvirtina esanti gana konservatyvi, jai reikia daug laiko priprasti prie naujos aplinkos. ,,Nežinau, kuo galėčiau būti, jeigu nebūčiau mokytoja. Net tokia mintis nebuvo kilusi. Čia jau visi mane pažįsta, žino, ką galiu ir ko ne”, – sako mokytoja.

Pirmas blynas- prisvilęs

„Pirmais metais buvo  visko, net direktorė yra ištarusi ,,O Jėzau!” Tačiau, sulaukiau labai didelio palaikymo iš kolektyvo. Galbūt todėl, dabar ir pati stengiuosi padėti jauniems mokytojams. Dalijuosi viskuo, kuo galiu, nes kuo daugiau duosi, tuo daugiau grįš atgal”- tvirtina Daiva.

Visgi ir vaikai pripažįsta: nors mokytoja griežta, bet turi subtilų humoro jausmą ir geba taip sudominti dėstomu dalyku.

Pedagogės teigimu, nors istorija nekintantis mokslas, tačiau keičiasi vaikai. Ankstesnių kartų vaikai per pamokas sugebėdavo išmokti gerokai daugiau. ,,O gal aš buvau maksimalistė, man atrodė, kad istoriją kiekvienas privalo mokėti”- šmaikštauja mokytoja.

Metų mokytoja išrinkta Panevėžio ,,Vyturio” progimnazijos istorijos mokytoja tikina, kad šis darbas – ne pašaukimas, o gyvenimo būdas.

Pasak mokytojos, buvę ir esami mokiniai yra varikliukas, skatinantis tobulėti, eiti į priekį ir istorijos pamokas paversti tokiomis, kurių neįmanoma pamiršti net ir atsisveikinus su mokykla.

Aira Leliukaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: