Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Per aplinkosaugininkų reidą nustatytas neblaivus medžiotojas

Šeštadienį Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Varėnos rajone tikrindami medžiotojus įtarė, kad yra neblaivių asmenų, todėl patikrino medžiotojų blaivumą. Vienam iš asmenų nustatytas 0,53 promilės girtumas.   

Viename iš Varėnos rajono medžiotojų būrelių buvo vykdoma medžioklė varant, kurioje dalyvavo 15 medžiotojų.

Aplinkosaugininkams patikrinus medžiojusių asmenų bei medžioklės dokumentus pažeidimų nenustatyta. Visgi keli asmenys sukėlė įtarimą, kad medžioklėje vartoja alkoholį. Patikrinus medžiotojų blaivumą, vienam iš asmenų buvo nustatytas 0,53 promilės girtumas.

„Nors su tokiais asmenų įpročiais medžioklėje susiduriame itin retai, labai svarbu, kad tokie atvejai nepasikartotų. Todėl įspėjame, kad LR Medžioklės įstatymas draudžia medžioklėje dalyvaujančiam medžiotojui  būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Nesilaikantiems nustatytų reikalavimų taikomos nuobaudos iki 2200 eurų ir medžiotojai gali prarasti teisę medžioti iki 5 metų“, – sako Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Taip pat A. Janulevičius primena, kad aplinkosaugininkai turi teisę tikrinti medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, tam, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu.

Už  neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimą medžioklėje, jam gresia bauda iki 600 eurų bei teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.

Aplinkos apsaugos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: