Per Vėlines 70 proc. gyventojų tenka lankyti kapus skirtinguose miestuose

Tradicija per Vėlines sutvarkyti artimųjų kapus daugeliui šalies gyventojų reiškia kelionę per kelis skirtingus šalies miestus. Daugeliui tenka aplankyti kapus bent dviejuose miestuose ir įveikti vidutiniškai iki 200 km atstumą, rodo kapų priežiūros paslaugų įmonės „Eram service“ duomenys.

„Didžioji dalis Lietuvos gyventojų stengiasi kapavietes aptvarkyti bent du kartus per metus – per Vėlines ir pavasarį, prasidėjus šiltiems orams. Dažniausiai žmonės stengiasi kapavietes prižiūrėti patys, tuo pačiu prisiminti artimuosius, kai kurie dalinasi priežiūra su giminaičiais. Tuo tarpu į kapaviečių priežiūros įmones kreipiasi tie, kurie yra išvykę iš Lietuvos, turi sveikatos problemų ar tiesiog stokoja laiko apvažiuoti visus artimųjų kapus“, – sako „Eram service“ vadovė Rūta Matulienė.

Kaip rodo bendrovės atlikta visuomenės apklausa, tik trečdaliui gyventojų kapavietes tenka prižiūrėti viename mieste. Tuo tarpu likusieji per laisvas dienas turi apkeliauti po du ar tris miestus, kiek rečiau – 4-5 miestus. Vidutiniškai tam tenka įveikti iki 200 km. nuotolį, tačiau yra gyventojų, kurie per Vėlines keliauja 300-400 km, labai retai – ir 1000 kilometrų.

„Vidutiniškai artimųjų kapavietės sutvarkymui gyventojai skiria 1-2 valandas, rečiau – iki pusdienio. Galima tik įsivaizduoti, kiek laiko atima kelionės ir tvarkymas, jeigu tenka kapus aplankyti skirtinguose miestuose“, – pasakoja R. Matulienė.

Ji pasakoja, kad kapaviečių priežiūros paslaugas užsakantys gyventojai dažniausiai pageidauja, kad būtų nurinkti lapai ir išravėtos piktžolės, uždegta žvakutė, pasodintos kelios gėlės.

Kaip pastebi „Eram service“ vadovė, didžioji dalis besikreipiančiųjų paslaugas užsako internetu – tiek dėl patogumo, tiek ir dėl to, jog taip patogiau pateikti individualius pageidavimus.

Gyventojų apklausą „Eram Service“ atliko š.m. spalio mėn. internetu. Tyrimo metu apklausta 100 respondentų, 18-74 metų amžiaus iš skirtingų šalies miestų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: