Gitanas Nausėda. ELTA / Josvydas Elinskas

Perrinktas prezidentas G. Nausėda: kita kadencija taip pat nebus lengva

Antrai kadencijai perrinktas prezidentas Gitanas Nausėda šalies vadovas padėkojo savo šeimai ir komandai už paramą šalies vadovo rinkimuose. Pasak jo, ateinanti kadencija prezidento poste nebus lengva.

„Noriu pasidžiaugti rezultatu. Politinė veikla yra nukreipta į rezultatą ir politikas, kuris nenori būti išrinktas ar nenori būti perrinktas, nežinia ką veikia politikoje. Taip kad dėjome visas pastangas ir aš asmeniškai dėjau visas pastangas, kad rezultatas būtų teigiamas“, – pirmadienį po antrojo prezidento rinkimų turo surengtoje konferencijoje teigė G. Nausėda.

„Džiaugiuosi, kad žmonės patikėjo manimi, ypatingai atsižvelgiant į tai, kad pastaroji kadencija nebuvo labai lengva – ji buvo susijusi su daugybe iššūkių tiek išorinio, tiek vidinio pobūdžio, – akcentavo šalies vadovas, dėkodamas savo komandai ir šeimai.

Visgi prezidentas mano, kad ateinanti kadencija taip pat nebus lengva.

„Kita kadencija – skambės banaliai, bet ji taip pat nebus lengva. Ir aš atidžiai stebiu įvykius pasaulyje ir matau, kad geopolitinė situacija susiklosčiusi šiuo metu, deja, liks sudėtinga“, – pabrėžė jis.

Prioritetu išliks socialinės atskirties mažinimas

Perrinktas prezidentas patikino, kad per ateinančius penkerius metus jo prioritetu išliks socialinės atskirties mažinimas Lietuvoje.
„Šioje vietoje, norint, kad šalyje būtų daugiau teisingumo turime kalbėti apie sąžiningą visų žmonių prieigą prie to vadinamojo vaišių stalo. Vaišių stalas, čia nereikia būtinai suvokti materialia to žodžio prasme“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Taip, materialūs dalykai, pajamos – visa tai yra svarbu ir šioje vietoje nenustosiu raginti didinti socialines išmokas ir pensijas, nes mano įsitikinimu – tai yra teisinga. Tačiau tas dalyvavimas bendrajame gėryje yra susijęs ir su kai kuriais dalykais, kurie nėra materialūs. Pavyzdžiui, vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų galimybes pradėti ugdymą kiek galima anksčiau“, – akcentavo jis.

Padėkojo Lietuvos žmonėms ir konkurentams

Lietuvos gyventojų pasitikėjimo dar vienai kadencijai sulaukęs G. Nausėda pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje padėkojo ne tik savo rinkėjams, bet ir konkurentams, kurie visų rinkimų metu, anot prezidento, išlaikė pagarbą vienas kitam.

„Noriu padėkoti savo konkurentams tiek pirmajame rinkimų ture, tiek antrajame ture. Gal susidarys skirtingas įspūdis, bet manau, kad kampanija praėjo pakankamai korektiškai. Konkurentai, varžovai gerbė vienas kitą ir rinkimai išlaikė vakarietiškos kultūros egzaminą“, – sakė G. Nausėda, atskirai išreikšdamas padėką ir I. Šimonytei.

„Noriu padėkoti ir antrojo turo konkurentei Ingridai Šimonytei, su kuria teko susitikti jau antrąjį kartą. Manau, kad antrojo turo debatai buvo ir gilesni, ir labiau apimantys skirtingas gyvenimo sritis negu pirmajame ture (…) Taigi, buvo galima išryškinti savo pozicijas šiek tiek aiškiau, apčiuopiamiau ir džiaugiuosi, kad man pavyko tai padaryti“, – pažymėjo prezidentas.

Pirmąjį rytą po rinkimų šalies vadovas taip pat nepamiršo padėkoti ir už jį balsavusiems.
„Tą žinutę, kurią norėjau nusiųsti brangiems Lietuvos žmonėms, nusiunčiau ir jie patikėjo. Ačiū visiems už pasitikėjimą manimi“, – kalbėjo
G. Nausėda.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiuose rinkimuose G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų. Jam oponuojanti premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

VRK duomenys rodo, kad G. Nausėda nugalėjo visose savivaldybėse.

ELTA (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: