Antanas Pocius (Asm. archyvo nuotr.).

Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo Panevėžio rajonui vadovaus socialdemokratas

Sekmadienį vykusiuose pakartotinuose merų rinkimuose nugalėjo tris kadencijas mero pavaduotojo pareigas ėjęs 61 metų socialdemokratas Aukštadvario kaimo gyventojas Antanas Pocius. Už jį (nuo galiojančių biuletenių) balsavo 58,46 procento rinkėjų arba 5018 žmonių. Jo oponentą Smilgių seniūnijos seniūną 56 metų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Edmundą Toliušį palaikė 41,54 procento rinkėjų arba 3565 žmonės.

A.Pocius tapo pirmuoju po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Socialdemokratų partijos meru Panevėžio rajone, nes pastaruosius du dešimtmečius rajone mero postas priklausė valstiečiams, o socialdemokratai buvo tik jų partneriais ir tenkindavosi vicemero pareigybe. Labiausiai tikėtina, kad ir naujos kadencijos taryboje valstiečiai, turintys devynis mandatus ir socialdemokratai, turintys taryboje septynias vietas, sudarys valdančiąją koaliciją.

Sekmadienio vakarą jau paskelbus rinkimų rezultatus vienas namuose jų laukęs A.Pocius sakė negalintis nesidžiaugti ir vylėsi naktį gerai išsimiegoti, nes bus atslūgusi įtampa. Jis neslėpė, kad sekmadienis buvo įtemptas ir labai nervingas, nes nieko jau nebebuvo įmanoma pakeisti.

A.Pocius tikino, kad apie būsimas koalicijas ir personalijas kalbėti dar anksti. Jis dėkojo jį palaikiusiems rajono gyventojams ir vylėsi kartu padaryti daug gero.

Namuose su žmona rinkimų rezultatų laukė ir A.Pociaus oponentas E.Toliušis bei tikino labai palankiai vertinantis savo debiutą. Beje dar po pirmo rinkimų turo jis buvo prisipažinęs, jog tiek rajone, tiek politikoje esantis naujoku, todėl savo galimybes vertinantis labai atsargiai.

Pasiteiravus, ar ketina iškeisti Smilgių seniūnijos vadovo postą į rajono tarybos nario, o veikiausiai ir į vicemero mundurą, E.Toliušis patikino to dar nesvarstęs.

A.Pociui tapus meru, o merai pagal naujo Vietos savivaldos įstatymo nuostatas nebebus tarybos nariais, į Panevėžio rajono tarybą turėtų grįžti irgi buvęs ilgametis rajono vicemeras 1938 metais Ramygalos valsčiuje gimęs Vytautas Rapolas Gritėnas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: