Pirmasis 2021 metų išvykimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Kovo 29 d. svarbi diena Lietuvai ne tik tuo, kad jau 17 metų esame NATO aljanso dalimi, bet ir 2021 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradžia. Šiandien tarnybą Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionuose pradėjo virš 160 jaunųjų karių.

Pastebėtina, kad iš šio skaičiaus tarnybą minėtuose daliniuose apie 60 jaunuolių pasirinko savanoriškai: tai yra net nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą. Kita dalis tarnybą atlikti pasirinko pirmumo tvarka – patekę į šaukiamųjų sąrašus nieko nelaukė ir stojo į karių gretas, o privaloma tvarka nebuvo pašauktas nei vienas. Iš minėtųjų 90 pašauktųjų Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione tarnybą pradės ir 2 merginos, pasiryžusios petys į petį kartu su vaikinais atlikti tarnybą. Didžioji dalis šios dienos tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Vilniaus ir Kauno regionų, o likusieji – iš Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus.

„Džiaugiamės, kad karo prievolininkai vykdo pilietinę pareigą ir pradeda tarnybą šiandien. Daugelyje šalių situacija sudėtinga ir įvestas karantinas, mūsų šalis ne išimtis. Bet norime patikinti ir nuraminti pradedančiųjų tarnybą artimuosius, kad karo prievolininkais bus tinkamai pasirūpinta ir visi bus stebimi. O pasireiškus įtarimams – tyrimai bus atliekami skubos tvarka, apsaugos priemonių bus imamasi nedelsiant. Gal ir keistai nuskambės, tačiau šiuo metu šauktiniams tikrai bus saugiau tarnyboje negu namuose“, – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas plk. ltn. Virginijus Kirvaitis.

Jaunuoliams atvykus į karinį dalinį, kuriame įgys karybos pagrindus, imtasi visų saugumo priemonių esamo COVID – 19 koronaviruso prevencijai. Karo medicinos tarnybos medikai įvertins jaunuolių būklę ir esant galimiems koronaviruso COVID – 19 simptomams bus imtasi visų būtinųjų priemonių užtikrinti visų dalinyje esančių karių saugumą.

Šiandien pradėję tarnybą karo prievolininkai pirmus 3 mėnesius praleis Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur kariams bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu jie susipažins su karo taktika, inžinerija, topografija, rikiuote, medicina, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Praėję bazinį kario kursą, kariai tarnybą tęs Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionuose, kuriuose bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, o jos nepasirinkusieji bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

Šiais metais planuojama pašaukti apie 3800 karo prievolininkų. Artimiausias išvykimas į tarnybą numatomas birželio 7 d. į Karines jūrų pajėgas.

KPKT informacija.

Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: