Pirmasis mažylio kambarys: 5 interjero dizainerės patarimai

Kotryna – trijų metų mergaitė, kuriai jau laikas išsikraustyti iš tėvų miegamojo ir turėti savo atskirą kambarį. Po kelių metų prie jos prisijungs ir mažoji sesutė, tad jis turi būti pritaikytas dviem greitai augantiems ir skirtingo amžiaus vaikams. IKEA interjero dizainerė pademonstravo, kaip sukurti vaikams mielą erdvę, kad atsiskyrimas nuo tėvų būtų kuo lengvesnis.

1. Kambarys, kuriame vaikas jausis šeimininku

Įpratinti vaiką miegoti savo kambaryje – iššūkis daugeliui. Su tokiu susidūrė ir Kotrynos tėvai. Interjero dizainerės teigimu, vienas iš būdų šį etapą pereiti kiek įmanoma sklandžiau ir džiaugsmingiau – sukurti vaikui ne tik praktišką, bet ir jaukų kambarį, kuriame jam norėsis leisti laiką.

„Naujajam mergaitės kambariui parinkome jos mėgstamiausią rožinę spalvą. Taip pat sukurtos zonos žaidimams, poilsiui, vienoje erdvėje sudėti visi Kotrynos žaislai, tad  ji pati gali šeimininkauti. Prie vaiko ūgio pritaikyti baldai ir jų vidaus išdėstymas leis jam pačiam pasiimti drabužėlius ir daiktus, bei juos tvarkyti. Taip ugdomas ir mažylio savarankiškumas“, – sako IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo.

2. Saugūs baldai

Interjero specialistė pastebi, kad, planuodami vaikų kambario atnaujinimą, tėveliai neretai renkasi vaikams per didelius baldus, taip tikėdamiesi sutaupyti. Tačiau I. Mozgo pabrėžia, kad pirmoje vietoje turėtų būti vaiko saugumas, tad vertėtų rinktis vaikams pritaikytus, augančius baldus. Nusipirkus juos vieną kartą, naujų nereikės ilgai, mat jie keisis kartu su vaiku.  

„Baldai vaikams sukurti taip, kad nekiltų pavojaus susižeisti: jie pritaikyti jo ūgiui, kampai užapvalinti, stalčiai turi stabdiklius, kad neprivertų pirščiukų. Tokie pasirinkimai pravartūs ir nenorintiems kas kelerius metus vis atnaujinti kambario. Ergonomiški, specialiai vaikams pritaikyti baldai keičiasi kartu su augančiu žmogumi ir gali būti komplektuojami pagal besikeičiančius poreikius“, – sako I. Mozgo.

3. Ir gražu, ir funkcionalu

Pasak jos, kai kambarį dalijasi du ar daugiau vaikų, kiekvienas baldas ir aksesuaras jame turi būti itin funkcionalus. Pavyzdžiui, jei kambarys ruošiamas vienam vaikui, ji pataria rinktis keičiamo ilgio lovytę, kuri dar ilgai tarnaus jam augant. Nors šiuo atveju parinkta lovytė nėra auganti, ją vėliau bus galima perleisti mažajai sesutei arba vietoje jos pastatyti dviaukštę lovą, kuri leis taupyti vietą dviejų vaikų kambaryje. Spintas interjero specialistė kambaryje taip pat parinko modulines – keičiamais fasadais ir lengvai papildomas naujomis dalimis. Ilgainiui, panorus atnaujinti kambario interjerą – pakaks pakeisti spintų dureles į kitos spalvos ir kambarys atrodys visai kitaip.

„Net ir parinktos užuolaidos trimetės kambaryje yra itin funkcionalios – be įprastos savo funkcijos, jos valo kambario orą. Audinys padengtas mineraline danga, kuri reaguoja į dienos šviesą ir skaido patalpoje besikaupiančius teršalus“, – funkcionalumo pavyzdį pateikia interjero specialistė.

4. Tvarkymasis, kaip žaidimas

Kai kiekvienas daiktas atrado sau vietą – tvarkymasis taps smagiu užsiėmimu. Kad palaikyti tvarką vaikui būtų kuo paprasčiau, interjero dizainerė pritaikė kelis eurus tekainuojančias medžiagines dėžes su skyriais, skirtas baldų vaikams stalčiuose naudoti. Jose vertikaliai laikomi mergaitės drabužėliai – taip jų telpa daugiau – kuriuos ji išmoko susilankstyti pati, surūšiuoti žaisliukai.

„Ypač pravartu smulkesnius žaisliukus išimti iš originalių dėžių, kurie užima daug vietos, ir sudėti į specialias, medžiagines dėžutes stalčiuose. Jas galima patogiai išsiimti, o pažaidus susitvarkyti ir sudėti į vietą. Tai palengvina buitį ir tėveliams, nes vaikas, žinodamas kur, kieno vieta – pats mielai šeimininkauja“, – pataria IKEA interjero dizainerė.

5. Lengvai transformuojamas kambarys

Interjero dizainerės teigimu, norint sukurti kambarį, kuris atitiktų dviejų augančių vaikų poreikius, o jame tilptų visi jų daiktai ir svarbiausia – armija žaislų, svarbu gerai suplanuoti funkcinį baldų bei zonų išdėstymą. „Drabužiams kambaryje atsirado dvi spintos: viena skirta Kotrynai ir pritaikyta jos ūgiui, kad mergaitė galėtų tvarkytis ir išsiimti savo daiktus pati, o antroji – mažosios sesutės drabužėliams, kad mamai būtų patogu rūšiuoti jos daiktus. Prie kitos sienos pastatyta tik žaislams skirta spinta“, – sako I. Mozgo.

Sukurtos poilsio, žaidimų zonos, vaikams augant ir keičiantis jų poreikiams, lengvai gali būti perkeliamos į kitą vietą. Pavyzdžiui, poilsio zonoje esantys foteliukai – lengvai stumdomi, tad Kotrynai pradėjus eiti į mokyklą – jų vietą galės užimti rašomasis stalas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: