Planuojama remontuoti tiltą per Pyvesą bei šalia esančią 10 km kelio atkarpą link Vabalninko

Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais planuoja pradėti tilto per Pyvesą bei šalia esančios beveik 12 km ilgio kelio Paliūniškis–Vabalninkas atkarpos remonto darbus. Numatoma, kad sėkmingai pasibaigus šiuo metu paskelbtam darbų įgyvendinimo konkursui, tilto ir kelio remontas galėtų būti pradėtas šių metų pirmoje pusėje.

Projekto metu numatyta kapitališkai suremontuoti kelio Paliūniškis–Vabalninkas atkarpą nuo 9 km iki 20 km bei čia pat esantį tiltą per Pyvesos upę. Po atliktų darbų eismo dalyvių kelionės šiame regione taps ne tik saugesnės, bet ir patogesnės bei greitesnės.

Atnaujinti suplanuotos atkarpos važiuojamoji dalis bus rekonstruota ir išplatinta, po darbų kelią sudarys 2 eismo juostos skirtingomis kryptimis su kraštinėmis saugos juostomis, taip pat planuojama įrengti 1,5 m pločio kelkraščius. Vykdant projektą bus sutvarkytos kelio nuovažos bei sankryžos, autobusų sustojimo aikštelės su keleivių laukimo paviljonu, vandens pralaidos, melioracijos tinklai ir kt.

Taip pat numatyta atnaujinti ir šiame kelio ruože esantį tiltą per Pyvesos upę. Remonto metu bus pakeista tilto danga, deformaciniai pjūviai, turėklai, įrengtos vandens surinkimo ir nuleidimo sistemos bei suremontuotos laikančiosios tilto konstrukcijos.

„Tęsiame šalies kelių infrastruktūros atnaujinimo darbus. Šio projekto vykdymo metu ne tik pagerinsime svarbios susisiekimui kelio atkarpos būklę, bet atliksime ir tilto remonto darbus. Nuolat vykdome tiltų ekspertines apžiūras ir vertinimus, kurių metų blogos kokybės tiltų skaičius šalyje nuolat auga, todėl tiltų priežiūrai bei jų atnaujinimui skiriamo dėmesio nemažiname“, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos Projektų valdymo grupės vadovas Gediminas Katinas.

Kelias Palūniškis–Vabalnininkas  yra įtrauktas į Kelių direkcijos sudarytą reikalingų remontuoti krašto kelių, kurių dangos plotis yra mažesnis arba lygus 5 m, sąrašą. Šis sąrašas yra sudaromas remiantis atskira metodika bei atliekamais kelių tyrimais. Kelių direkcija, pasitelkdama modernią lazerinę įrangą, kasmet tiria valstybinės reikšmės kelių dangą ir jos būklę. Pagal surinktus duomenis ir atliktus dangos būklės indekso skaičiavimus, parenkama statybos rūšis ir kelių ruožai, kurie bus tvarkomi pirmiausia.

Primename, kad per 2023 metus Lietuvos automobilių kelių direkcija sutvarkė 380 km kelių, o tai yra beveik 42 proc. daugiau nei 2022-aisiais. Taip pat pernai Lietuvoje buvo užbaigti 18 tiltų ar viadukų remonto darbai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: