Plenerą vainikavo darbų paroda

Jau tryliktus metus menininkus iš visos Europos suburiantis tapytojų pleneras „Panevėžys 2015“ pabaigą vainikavo darbų paroda. Šiais metais ji skirta tapytojo Kazio Naruševičiaus atminimui.

Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius šią vasarą vėl subūrė menininkus kurti, dalytis patirtimi bei pasisemti naujų žinių. Pleneras šiemet skirtas dailininko Kazio Naruševičiaus 95-osioms gimimo metinėms paminėti. Pagarbiai Panevėžio menininkų vadinamas „mokytoju“, tapytojas visą gyvenimą buvo susijęs su Panevėžiu –kūryba ir organizacine veikla. Todėl ir dešimt dienų vykusios kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos skirtingų braižų dailininkams geriau pažinti Panevėžio miestą bei kultūrą. Anot projekto vadovo Tomo Rudoko šiais metais paroda – viena stipriausių.

Dauguma plenero svečių atvykę iš kitų šalių. Lietuvą šiais metais atstovavo Emilija Taločkienė. Daug metų Aukštaitijos sostinėje nebegyvenanti menininkė teigė, kad čia atvyksta ir didžiuojasi šaknimis esanti panevėžietė. Šis pleneras menininkei leido pasidalinti savo per daug metų sukaupta patirtimi, ji sako, kad tokie projektai yra labai reikalingi.

Viena ryškiausių projekto asmenybių, šiais metais iš Slovakijos atvykęs profesionalus vitražininkas – tapytojas Peter‘s Pollag‘as. Menininkas su savo darbų parodomis keliauja po įvairias pasaulio šalis, kurios, sako, ir tampa jo įkvėpėjom.

Nuo liepos 17 iki rugpjūčio 31 d. XIII-ojo tarptautinio tapytojų plenero „Panevėžys 2015“ paroda bus eksponuojama Savivaldybės II a. Fojė, kur visi norintys gali apsilankyti.

 

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: