Po pertraukos į statybas grįžusiam M. Starkui – malonūs atradimai: „Džiaugiuosi, kad nepasiteisino mano abejonės“

Kai nusprendė įsigyti sodybą, Martynas Starkus neslėpė apie statybas beveik nieko nežinantis. Tačiau dabar su kiekviena diena tai keičiasi, o priverstas atlikti neatidėliotinus reikalus ir trumpam išvykti, jis jaučiasi daug netenkantis. Po 10 dienų pertraukos šio sekmadienio TV3 laidoje „Starkus stato“ į Lietuvą sugrįžęs Martynas nekantraus kibti į darbus ir pats.

M.Starkus atviras – net ir išvykus ir sodybos statybos darbus patikėjus kitiems, nori nenori, smalsumas jį vis nugalėdavo, todėl kartais neiškentęs prisijungdavo prie čia įmontuotų kamerų.

„Džiaugiuosi, kad nepasiteisino mano abejonės, kad jei manęs čia nebus, niekas nevyks. Nes žmonės taip kalba – tie, kas patyrę, kas pastatę ne vieną namą. Jie sakydavo, kad tu visą laiką turi būti prie statybų, žiūrėti, ar viskas vyksta. Bet aš matau, kad viskas gerai – žmonėmis galima pasitikėti“, – sakys jis.

Po pertraukos pirmąkart važiuodamas pažiūrėti, kaip atrodo dygstančios namo sienos, jis juokais pridurs, kad pagaliau tapo matoma, kur eina visi finansai – namas išgyvena labiausiai matomą savo augimo etapą.

Vaikštinėdamas pastoliais savo naujojo namo teritorijoje, M. Starkus dalinsis prisiminimais iš praeities. „Man tai vaikystėje patikdavo visuomet. Mes augome naujuose rajonuose Vilniaus pakraštyje, kur buvo statomos Karoliniškės, Viršuliškės. Aš buvau Viršuliškių gyventojas. Ten vaikų pramoga būdavo statybos – mes faktiškai užaugome statybose ir apie jas jau nuo vaikystės šį bei tą išmanydavome. Aišku, labiausiai rūpėdavo ką nors nugriauti. Būdavome tokie kenkėjai, kokie kartais yra visi maži vaikai, tačiau tai – tik mažos nuodėmės“, – sakė jis.

Pamatęs teigiamus namo pokyčius, prie karkaso statymo nekantraus prisidėti ir pats Martynas. Deja, čia ir vėl atsiras trikdžių. Šįkart – dar vienas medis, obelis. Ką daryti – nupjauti, ar bandyti rasti būdą, kaip obelį išsaugoti?

„Aš visada galvoju, kad medžius nupjauti galima, nes tą padaryti spėsi visada. O sulaukti, kad užaugtų tokio dydžio – vargu“, – sakys M. Starkaus žmona Kotryna bei pridės, kad jie su Martynu – gera komanda, kadangi vyras visuomet gyvena šia diena, o ji galvoja apie metus į priekį.

Šio sekmadienio laidoje M. Starkus domėsis įvairiais statybas išgyvenantiems žmonėms aktualiais klausimais, tarp kurių ir namo energinis naudingumas. „Kad tai pasiektume ir namas būtų taupus, reikia daug investicijų. To nepadarysi šiaip, kad tiesiog taip būtų“, – sakys Martynas ir aiškinsis, kokios yra paskolos galimybės banke, o specialistas jam patars, kaip visa tai padaryti teisingai.

Kaip ir kiekvienoje laidoje, sodyboje pasitaikys pačių įvairiausių darbų. Ir nors tais atvejais, kai tą patį tenka daryti po kelias valandas, viskas tampa monotoniška, M. Starkus vis tiek nepraras ūpo.

Martyną džiugins ir toliau besimezgantys santykiai su statybininkais, o jų humoro jausmas ir jam pačiam taps vis labiau perprantamas. „Statybose aš jau ne pirmą dieną – turiu daug suvarytų rakščių, traumų, neseniai man nuspaudė pirštą. Bet statybininkams čia linksma. Neseniai vos nenukritau – man labai patinka, kai po tokio įvykio kažkas sako „atsargiai“. Žinau – reikėjo pasakyti prieš tai… (juokiasi). Australijoje yra toks grubus, juodas vyriškas humoras – statybose jis panašus. Jei suprantate statybų humorą, Australijoje puikiai pritapsite“, – su šypsena pasakos M. Starkus.

Ką daryti su po nugriauto namo likusiu rūsiu? Kaip tinkamai pasiruošti namo apšildymo darbams? Ką svarbu žinoti apie namo energinį naudingumą?

„Starkus stato“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: