Foto Eitvydas Kinaitis – MAMA 2017

Po televizijos eteryje įvykusių M.A.M.A apdovanojimų – organizatorių komentarai

Sulaukę reakcijų po šeštadienį įvykusios Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A 2020 transliacijos, organizatoriai atsako, kaip tai vyko iš tiesų, ir ko iš šios transliacijos galima pasimokyti.

Pirma, Kauno „Žalgirio” arena ir kitos arenos Lietuvoje jau keletą mėnesių yra eksploatuojamos kaip televizijos studijos, kuriose gali būti pastatyta galingesnė scena, esant reikalui, gali tilpti ir visas orkestras, o šių metų M.A.M.A televizinio filmavimo atveju – galėjo būti įgyvendintos technologinės naujienos – virtualios realybės sprendimai.

Greta vizualinių naujovių, buvo pasinerta į nostalgiškus prisiminimus, kai šioje arenoje dar vykdavo M.A.M.A iškilmės su 10 tūkstančių žmonių. Kadangi programoje tai organiškai susiliejo su tiesioginėje transliacijoje teikiamais apdovanojimais, dalį žiūrovų tokie istoriniai epizodai galėjo suklaidinti, neva tai, kas iš tiesų buvo nufilmuota 2012, 2015 ar 2019 metais, vyksta „Žalgirio” arenoje čia ir dabar.

Šių metų transliacijai buvo ypatingai preciziškai ruošiamasi, konsultuojamasi su Ispanijos, Danijos, Vokietijos sporto ir kultūros sektorių profesionalais, jau diktuojančiais pavyzdžius pasauliui, kaip galima sukurti trumpalaikius saugumo burbulus ir gaivinti merdėjantį meno pasaulį.

Su M.A.M.A susiję filmavimai vyko ne vieną dieną. Dėl saugumo ir maksimalaus srautų ribojimo, dirbusio personalo skaičius taip pat buvo stipriai sumažintas. Griežtai atsisakyta publikos. Neparduotas nė vienas bilietas, neįleisti žmonės, nesusiję su apdovanojimais.

Arena buvo suskirstyta zonomis, prie įėjimų į svarbias patalpas buvo patiesti dezinfekciniai kilimėliai, visur buvo gausu rankų dezinfekavimo skysčio. Nuolat buvo valomi ir dezinfekuojami paviršiai ir mikrofonai. Visas personalas dėvėjo kaukes. Siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, buvo pasirašyta sutartis su „UnaVita” klinika dėl dalyvių testavimo.

Prieš patenkant į apdovanojimų filmavimą pro specialų įėjimą, visiems dalyviams vietoje buvo atliekami COVID-19 greitieji antigenų testai, kurie leidžia operatyviai nustatyti susirgimo atvejį. Klinika naudoja ypatingai aukštos kokybės greituosius antigenų testus, kurie buvo ištestuoti ir NVSPL laboratorijoje.

Dalyvių testavimą, rezultatų vertinimą ir interpretavimą atliko sveikatos priežiūros specialistai. Testavimo metu buvo nustatytas ir vienas teigiamas tyrimo atsakymas, tad šis dalyvis, į filmavimą atvykęs vienas ir nespėjęs kontaktuoti su kitais, nebuvo įleistas ir skubos tvarka izoliavosi. Įėjimas ir testavimo patalpa buvo operatyviai dezinfekuota.

Kiekvienas M.A.M.A transliacijos dalyvis turėjo konkretų atvykimo laiką. Raudonojo kilimo zonoje taip pat buvo laikomąsi atvykimo terminų ir atstumų. Fotografai ant Raudonojo kilimo užfiksavo ir muzikantų grupes, tačiau jie yra darbo kolektyvai. Šiuo atveju – testuoti.

„Ribojant dalyvių srautus, arenoje testavimas vyko dvi dienas. Buvo patikrinti visi filmavimo organizatoriai ir dalyviai. Organizatoriai, bendradarbiaujant su sveikatos priežiūros specialistais, arenoje sukūrė infrastruktūrą, kuri leido užtikrinti dalyvių saugumą. Skatiname visus transliacijų, o ateityje ir renginių organizatorius pasekti šiuo pavyzdžiu ir prieš bet kokius susibūrimus atlikti COVID-19 testus. Galbūt padidinus testavimo apimtis, galėsime po truputį grįžti į įprastą gyvenimą ir vis plačiau atverti duris”, – oficialiai kalbėjo „UnaVita” klinikos sveikatos priežiūros specialistai.

„Rėmėmės pavyzdžiais – taip, kaip dirba įmonės, kuriose privaloma testuotis. Šiuo metu paprašėme medikų dar kartą įvertinti situaciją. Išanalizuokime šitą įvykį, išdiskutuokime, ir matysime, kaip galima toliau gyventi ir dirbti naujos realybės sąlygomis. Nes kitų sprendimų kol kas nėra”, – teigia asociacijos M.A.M.A pirmininkas Martynas Tyla.

„Galbūt neįvertinome dalies visuomenės būklės. Kai kurie momentai – tokie, kaip nominantų masinis atėjimas ant scenos – buvo tiesiog emociniai. Galbūt žmonės, atsidūrę milžiniškoje erdvėje – 22 tūkstančių kvadratinių metrų arenoje ir be to, visi turėdami neigiamus testus, pasijuto pernelyg saugūs ir atsipalaidavę, – sako transliacijos prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas. – Bet mes jaučiame emocinę būseną muzikantų, kurie štai jau metus laukia konkrečių strateginių planų, vizijų, o ne prašymų pakentėti. Ir jau po M.A.M.A transliacijos ne vienas muzikos verslo atstovas pakomentavo, kad tai galėtų būti perspektyvas atveriantis eksperimentas. Nes visų mūsų tikslas – išmokti gyventi naujoje realybėje. Virusas niekur nedingo. Greičiausiai niekur ir nedings. Ir tegul tai būna pavyzdžiu ateities diskusijai, kaip mes gyvensime naujoje realybėje, kaip veiks mūsų sporto, kultūros, švietimo sektoriai. Norime pradėti diskusiją ir kuo greičiau rasti naujų sprendimų.”

M.A.M.A organizatoriai taip pat primena, kad lygiai prieš metus pirmieji surengė specialią televizijos transliaciją, kurioje muzikantai koncertavo iš namų ir jos metu buvo surinkti 128 tūkstančiai eurų medikų paramai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: