Policija: vagišiai iš vienų ūkininkų vagia, o kitiems parduoda

Panevėžio apskrities policija skatina aktyvesnį tarpusavio bendradarbiavimą su ūkininkais ir inicijuoja nuotolinius pasitarimus. Šią savaitę įvyko pirmasis susitikimas, kuriame dalyvavo Panevėžio apskrities policijos pareigūnai ir Pasvalio rajono ūkininkai.

Pasitarimo metu buvo pateikti statistiniai duomenys apie Pasvalio rajone įvykdytas vagystes iš ūkininkų ir informacija apie dažniausiai pavogtus objektus (kuras, įvairūs įrankiai, navigacinės sistemos, chemikalai, trąšos). Taip pat aptartos elektroninių nusikaltimų grėsmės, kai sukčiai siūlo įsigyti žemės ūkio techniką internete, skelbimų portaluose.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas atkreipė dėmesį į tai, kad vagišiai iš vienų ūkininkų vagia, o kitiems parduoda už ženkliai mažesnę kainą nei įprasta rinkoje. Todėl labai svarbus pačių ūkininkų sąmoningumas, nes pasinaudoję proga nusipirkti pigiau, jie didina paklausą, skatina vagišius ir toliau ieškoti būdų pasipelnyti, vogti iš kitų ūkininkų.

Pasitarime pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais, aptarti įvairūs galimi bendradarbiavimo būdai, akcentuota, kad itin svarbu nuolat keistis informacija, kad būtų galima užkardyti nusikalstamas veikas, susijusias su žemės ūkio sektoriumi.

Nuotoliniai pasitarimai  taip pat vyks  su Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Rokiškio rajonų ūkininkais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: