Politiko mirtis sumaišė žuvininkų kortas

Neseniai žuvęs Anykščių politikas Vytautas Galvonas pristabdė planus mūsų rajone įkurti milžinišką žuvų auginimo holdingą. Miręs verslininkas turėjo trečdalį Visgiūnų karjere tokią gamyklą pastatyti planuojančios bendrovės akcijų. Kas jas perims ir kaip pasielgs su jau kuriamu projektu Kupiškyje, kol kas nežinia – vyksta derybos su V. Galvono šeima.

Keisis akcininkai

„Vyttra“ – pats pavadinimas išduoda, kad tai Vytauto (Galvono – aut. pastaba) ir latvių bendrovės „Mottra“ – junginys“, – minėtos bendrovės susikūrimo priešistorę paaiškino UAB „Vyttra“ direktorius Tomas Legačinskas, pradėdamas kalbą apie po šio tragiško įvykio kilusią suirutę Latvijos įmonėje SIA „Mottra“ bei jos dukterinėse bendrovėse.

UAB „Mottra“ – žinoma, juoduosius eršketų ikrus į užsienio šalis eksportuojanti įmonė. Jos vadovai, pasak pašnekovo, su Lietuvos verslininku ir politiku V. Galvonu prieš kelerius metus kartu nusprendė įkurti dukterinę įmonę „Vyttra“. 33 proc. jos akcijų tuomet atiteko šiam verslininkui.

„Įmonę kūrėme tam, kad ji galėtų įgyvendinti savo planus Kupiškio rajone. Galimybę kartu su akcininkais steigti bendrovę turėjau ir aš pats, bet tuomet susilaikiau“, – sakė direktorius.

Dabar T. Legačinskas ir yra vienintelis įmonės „Vyttra“ darbuotojas. Kol veikla nevyksta, daugiau darbuotojų, anot jo, samdyti būtų neprotinga.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse”

 

Nuotraukoje: Žuvų auginimo uždarose akvakultūros sistemose verslas Lietuvoje po truputį įsitvirtina. Ar jis atsiras ir mūsų rajone, kai mirė vienas iš žuvivaisos įmonių akcininkų?
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.

 

Ingrida NAGROCKIENĖ

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: