Politikų stovyklose tikėjimo pergale nuotaikos

Šiandien, rinkimų dieną, portalas AINA susisiekė su kandidatais į merus bei miesto tarybą ir teiravosi jų apie rinkėjų prognozes bei nuotaikas. Daugelis politikų teigė nesiimantys prognozuoti rinkimų rezultato ir teigiantys tikėjęsi didesnio rinkėjų aktyvumo.

Partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas į merus Sigitas Činga teigė esantis geros nuotaikos, nes ją iš ryto pakėlė bičiuliai, paskambinę ir pranešę, kad atidavė balsą už jį. „Iš ryto paskambino gerai panevėžiečiams pažįstamas žmogus ir pasakė, kad balsavo už mane. Tai labai smagu. Tikiuosi rinkėjų palaikymo ir pratęsti kovą antrajame rinkimų ture“, – sakė S. Činga. Politikas tikino, kad partija tikisi gauti 4 vietas miesto taryboje.

„Jaučiu pergalę. Tikiu, kad būsiu antrajame ture ir kovosiu dėl mero posto“, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė į meres Janina Gaidžiūnaitė. Dėl vietų taryboje skyriaus narių prognozės išsiskyrė, bet mano, kad bus ne mažiau, nei buvo. Šią kadenciją LSDP nariai turėjo 7 vietas taryboje.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į merus Maurikijus Grėbliūnas save mato tarp 4 stipriausių kandidatų: J. Gaidžiūnaitės, P. Narkevičiaus ir R. M. Račkausko, o taryboje tikisi išlaikyti esamą (9 mandatai) mandatų skaičių.  „Jaučiuosi kaip prisiskaitęs daug N. Gogolio laiškų. Ką skaitai, tai taip ir jautiesi“, – į klausimą, kokios nuotaikos rinkimų dieną atsakė M. Grėbliūnas.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) kandidatas į merus Valdemaras Jakštas sakė net neįsivaizduojantis, kokių laukti rezultatų. „Nuo absoliučios pergalės pirmajame rinkimų ture iki paskutinės 11 vietos. Tokios mano galimybės ir nuotaikos po susitikimų su rinkėjais, debatų su kitais kandidatais į merus. Kartais susidarydavo įspūdis, kad mums patiems jau nebelabai įdomu, kas ką sako ir kas ką siūlo. Manau, kad balsavimas bus pagal principą: patinka-nepatinka. Simpatijos ir antipatijos lems rinkimų rezultatus. Pastebėjau, kad žmonėms absoliučiai niekas neįdomu“, – sakė V. Jakštas.

„Nuotaikos geros, pakilios, tikimės išlaikyti turimas 3 vietas taryboje ir jei pavyks už tai mes kelsime šampano taures. Dėl mero sunku prognozuoti, nes jų yra labai daug. Mes dirbsime su tuo meru, kurį išrinks panevėžiečiai. Panevėžys nuo seno yra dešiniųjų pažiūrų miestas  tai manome, kad rinkimai palankiausiai susiklostys TS-LKD kandidatams, o liberaliems pokyčiams miestas dar nesubrendęs, tą parodė susitikimai su gyventojais“, – sakė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatė į meres Zita Kukuraitienė.

Visuomeninio komiteto “Mums svarbu” kandidato į merus  Kęstučio Lukoševičiaus nuotaikos geros, bet jo nuomone mažas rinkėjų aktyvumas rodo, kad miestas rimtiems pokyčiams nepasirengęs. „Kalbėjausi su savo rinkimų apylinkės pirmininke kuri sakė, jog balsuoja tik patys aktyviausieji. Jei situacija nepasikeis,  tai bus ženklas, kad mieste rimtų politinių pokyčių nebus“, – sakė K. Lukoševičius.

Kalbėdamas apie savo galimybes mero rinkimuose, K. Lukoševičius neslėpė, kad kaip ir kiekvienas kandidatas mato save antrame ture.  „Kaip ir kiekvienas kandidatas, taip ir aš matau save antrajame ture. Asmeniškai manau, jei mūsų sąrašui miesto taryboje pavyks gauti 3 vietas, tai tikslas bus pasiektas“, – sakė kandidatas.

Darbo partijos kandidatas į merus  Petras Narkevičius prisipažino, kad rezultatus prognozuoti sunku, nes labai daug kandidatų į merus ir žmogui sudėtinga išsirinkti. „Apskritai nuotaikos normalios. Mūsų rinkimų kampanija buvo korektiškiausia, pristatėme savo komandą, programą, planuojamus darbus, o ką išrinks, sunku prognozuoti. Tikiuosi rinkėjų valia būti antrajame rinkimų ture“, – sakė P. Narkevičius. Jo teigimu partija taryboje planuoja gauti mažiausiai 5, o gal būt net ir 7 vietas.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatas į merus Rytis Mykolas Račkauskas sakantis sunku prognozuoti rinkimų rezultatus, bet tikisi geriausio. „Sunku prognozuoti, bet kiekvienas karys einantis į karą tikisi laimėti“, – sakė R. M. Račkauskas.

Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komiteto kandidatas į merus Gintaras Šileikis į rinkimus žiūri optimistiškai. „Geras oras, geros nuotaikos, rinkėjų aktyvumas nedidelis, bet tikiuosi jie grįš iš gamtos pailsėję ir aktyvumas išaugs vakare“, – sakė G. Šileikis.  Jis tikisi patekti į antrąjį turą ir kovoti dėl mero posto. „Taryboje jei gautume 3 mandatus, manau būtų labai geras rezultatas“, – sakė G. Šileikis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į meres Gema Umbrasienė į telefono skambučius visą dieną neatsiliepė.

Lietuvos liaudies partijos kandidatas į merus Vytautas Žagūnis rinkimų rezultatų laukiantis puikios nuotaikos. „Tikrai būsiu antrajame ture, o kas pagrindinis oponentas net negalvojau. Žinau,kad turiu minčių, idėjų kaip atgaivinti miestą ir tikiuosi mūsų programa rinkėjai patikės“, – sakė P. Žagūnis.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: