Ryčio Šeškaičio nuotr.

Populiariausi šalies atlikėjai rinkosi į AGATA apdovanojimus: įvertinti klausomiausi singlai

Švęsdama Pasaulinės intelektinės nuosavybės (PIN) dieną AGATA įvertino klausomiausius šalies atlikėjus ir šiandien įvykusioje ceremonijoje įteikė Auksinių ir Platininių singlų apdovanojimus.

Ceremonijoje Auksiniais buvo paskelbti tie singlai, kurie surinko per 2,5 milijono perklausų.  Šie titulai atiteko grupės „Saulės Kliošas“ singlui „Paskambink man“, „Sisters on Wire“ darbui „Taip Jau Gavosi“ ir „The Roop“  singlui „On Fire“.

Rokui Yan įteiktas apdovanojimas už drauge su Jessica Shy įrašytą singlą „Stadionai“. Auksiniais taip pat tapo Jessicos Shy singlai „Rožė“, „Dėl Tavęs“, „Nieko nieko“.

Auksiniu apdovanojimu įvertintas OG Version už singlą „YES“, „YVA“ ir Remis Retro už „Panelė Verta Milijono“ bei Jovani, „Karališka Erdvė“ ir Remis Retro už singlą „Iš Lėto Leidžiasi Saulė“.

„Aš galvoju, kaip apsisuko ratas, koks geras ir fainas dabar laikas, kad ši daina išgyveno ir dabar galime gauti šį įvertinimą, – atsiimdama Auksinį apdovanojimą sakė legendinės grupės „Karališka erdvė“ narė Neringa Levulienė.  – Tais laikais prieš 26 metus nebuvo tiek ir tokių apdovanojimų, grupei iš Marijampolės nebuvo lengva. Labai malonu po tiek metų gauti apdovanojimą. Ačiū AGATA-i, kad rūpinatės, skaičiuojate ir apdovanojate.“

Platininiais apdovanojimais įvertinti septyni singlai, perkopę 4 milijonų perklausų ribą. Jie buvo įteikti grupėms „The Roop“ už singlą „Discoteque“ ir „Sisters On Wire“ už „Mėlyna Mėlyna“.

Atlikėjo Vaido Baumilos apdovanojimą už Platininiu tapusį singlą „Kunigunda“ atsiėmė dainos bendraautoriai Kasparas Meginis ir Juozas Martinkėnas. Nombeko Augustė buvo apdovanota už drauge su Jessica Shy sukurtą darbą „Tyliai Pakuždėk“.

„Čia turbūt yra pirma daina, kurią man taip nuoširdžiai smagu atlikinėti ant scenos. Galiu nieko negalvoti, tiesiog linksmintis su žmonėmis, nes jie labai pasigavo tą dainą ir mums dainuojant priedainius lyg „back“ vokalistai dainuoja kartu. Pirmas ir nuoširdžiausias „ačiū“ yra visiems klausytojams“, – ceremonijos metu kalbėjo Nombeko Augustė. Ji dėkojo kolegoms muzikantams bei atlikėjų ir muzikos leidėjų teisėmis besirūpinančiai asociacijai AGATA.

Jessica Shy taip pat buvo įvertinta už singlus „Apkabink“, „Šokam Lėtai“ ir su Justinu Jaručiu įrašytą singlą „Rugpjūtis“. Renginyje muzikantai perdavė linkėjimus Jessicai Shy, apdovanojimai jai už Auksinius ir Platininius singlus bus įteikti grįžus iš „Eurovizijos“.

Auksiniai, Platininiai ir Deimantiniai apdovanojimai yra teikiami už daugiausia perklausų sulaukusių Lietuvos atlikėjų muzikinius leidinius. Iki šiol Auksiniais, Platininiais ir Deimantiniais diskais būdavo apdovanojami klausomiausi albumai. Pirmą kartą šis įvertinimas buvo skirtas už milijonines perklausas surinkusius singlus.

„Pagal visuomenės tyrimus Lietuva yra „Youtube“ šalis, nes daugiausia lietuvių muzikos klausosi būtent šioje platformoje. Tačiau iki šiol negalėjome gauti tikslios perklausų informacijos iš šios platformos, o jos duomenų ignoruoti negalėjome. Visus metus intensyviai dirbome tam, kad rastume būdą, kaip įtraukti ir „Youtube“ informaciją į bendrą statistiką. Džiaugiamės atradę tam būdą ir galėdami pristatyti objektyvią, tikslią ir tikrąją situaciją atspindinčią informaciją apie tai, ko Lietuvos žmonės klausosi daugiausia“, – kalbėjo AGATA direktorė Agnė Begetė.

Šią vasarą ketinama apdovanoti daugiausia perklausų ir pardavimų sulaukusius Lietuvos atlikėjų albumus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: