Pixabay nuotr.

Pradedama nauja socialinė kampanija – kviečia pasitikrinti, ar jūsų augintinio pašaras tikrai jam tinkamas

Startavo veterinarijos vaistinės „VET1“ socialinė kampanija „Man rūpi mano augintinis“. Jos metu visi norintys bus kviečiami atvykti į artimiausią veterinarijos vaistinę ir atsinešti naudojamo pašaro pavyzdį, taip galėsite kartu su profesionalais pasitikrinti, ar tikrai šis pašaras yra tinkamas jūsų šuniui ar katei.

„Kampanijos šūkis „Ką ėdu, taip ir atrodau“ puikiai tinka apibūdinti pašaro svarbą augintiniui. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visų gyvūnų mylėtojų dėmesį, kad augintiniams, kaip ir mums, sveika mityba yra vienas svarbiausių laimingo gyvenimo elementų. Kviesdami nemokamai pasikonsultuoti su veterinarijos profesionalais siekiame ne tik pagerinti visų Lietuvoje gyvenančių šunų ir kačių sveikatą, bet taip pat keisti nuostatą teigiančią, kad geras pašaras, tai brangus pašaras“, – teigia „VET1“ vadovas Gintaras Jasinskas.

Augintinio sveikata = tinkamas pašaras

Netinkama augintinio mityba gali sukelti nemažai sveikatos problemų, kurios sąlygoja ne tik dideles gydymo sąskaitas, bet taip pat paveikia ir augintinio fizinę, psichologinę būklę, o kai kuriais atvejais net ir gyvenimo trukmę. „VET1“ veterinarijos vaistininkė Gabija Petrulytė pažymi, kad netinkamas pašaras gali iššaukti odos ir kailio problemas, gali rastis alergijos, per didelis šėrimasis, išskyros iš akių. „Kartu gali kilti ir žarnyno problemų –viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ar kiti virškinimo sutrikimai“, – prideda specialistė.

Anot jos, pašaro granulių dydis taip pat yra labai svarbus, nors daugelis gyvūnų augintojų apie tai nesusimąsto. „Jei pašaro granulės gyvūnui yra per didelės, jis jas bandys tiesiog nuryti nekramtęs, o tuomet gali prasidėti vėmimas, dėl ko organizmas nepasisavins visų reikalingų maistinių medžiagų“, – sako G. Petrulytė.

Vyresnio amžiaus šunims ar katėms ekspertai nepataria duoti aktyvių ir jaunų gyvūnų pašaro, mat jis yra per riebus ir gali skatinti nutukimą. Taip pat nederėtų ignoruoti augintinio alergijų, ar katėms skirto maisto duoti šunims.

Skirtingi augintiniai – skirtingi ir poreikiai

Rinktis pašarą savo augintiniui reikėtų atsižvelgiant į tam tikrus specifinius kriterijus, kurie priklauso nuo jo amžiaus ir aktyvumo. „Dėl amžiaus, skiriasi ir augintinio poreikiai. Jauniems ir aktyviems reikia daugiau įvairių maistinių medžiagų turinčio pašaro, o senjorams – liesesnio, lengviau virškinamo, praturtinto vitaminais ir mikroelementais“, – teigia veterinarijos vaistininkė.

Ji priduria, kad svarbu įvertinti ir augintinio dydį, veislę, granulių dydį, o dar vienas itin svarbus aspektas – pašaro sudėtis. Jis turi būti subalansuotas, turėti didelį procentą mėsos ar žuvies, praturtintas vitaminais ir mineralais.

„Nors atrodo paprasta užduotis, bet pasirinkti pašarą, ypač naujiems augintinių šeimininkams, gali būti labai sudėtinga. Būtent dėl to kviečiame pasitarti su specialistais, nes juk visi norime, kad mūsų geriausi draugai būtų laimingi ir sveiki“, – sako G. Petrulytė.

Anot jos, atvykus pasikonsultuoti reikėtų nepamiršti paminėti ir kokių sveikatos problemų turi jūsų augintinis – alergijos, tam tikrų produktų netoleravimas, jautresnis virškinimas, nutukimas, inkstų ligos. Tai padės specialistams atrasti geriausią pašarą jūsų augintiniui pagal jo individualius poreikius bei kainos ir kokybės santykį.

Šios konsultacijos nemokamos ir atliekamos visose „VET1“ veterinarijos vaistinėse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: