Pradinukai nustebino KTU mokslininkus savo žiniomis apie saugumą internete

Spalio 15 d. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) vyko tradiciniu tapusio KTU Vaikų universiteto rudens semestro pirmoji paskaita „Būk saugus tinkle“.

Šių metų keturių paskaitų ciklas pavadintas „Saugau save ir kitus“ metė iššūkį ir fakulteto dėstytojams, kurie rimtas paskaitas pritaikė jauniesiems klausytojams.

Daugiau nei pusšimtis pradinių klasių moksleivių iš įvairių Panevėžio miesto ir rajono mokyklų klausėsi KTU PTVF docento Donato Bakšio paskaitos apie saugumą tinkle. Jos metu moksleiviai sužinojo, kas laikoma tinklais ir kuo susiję kompiuteriniai, internetiniai ir socialiniai tinklai. Jaunieji studentai savo žiniomis ir išmanymu nustebino ne tik patį lektorių, bet ir kartu paskaitoje dalyvavusias mokytojas bei mamas.

Moksleiviai diskutavo apie efektyviausius saugumo būdus: PIN kodo, slaptažodžių naudojimą ir galimas apgavystės formas. Mažuosius studentus nustebino tik žinia apie programėlę, įgalinančią pakeisti kompiuterio IP adresą ir kompiuterių „zombių“ egzistavimą. Paaiškėjo, kad ne vienas moksleivis jau turi išmaniuosius telefonus, yra susikūrę asmenines paskyras socialiniuose tinkluose bei žino kiekvieno iš jų paskirtį.

Nors Vaikų universiteto organizatoriai baiminosi, kad ši tema pradinių klasių moksleiviams bus dar neaktuali, visgi pasirodė, kad apie saugumą tinkle šnekėti tikrai ne per anksti. Ne vienas moksleivis pasigyrė jau turintis paskyrą viename iš populiariausių socialinių tinklų Lietuvoje „Facebook“. Nepaisant to, kad užsiregistruoti socialiniuose tinkluose galima tik nuo tam tikro amžiaus, nėra kliūtis nurodyti, kad tau 28 ar 100 metų.

„Būk saugus tinkle“ paskaitos metu mokiniai pasakojo apie savo susidūrimus su kompiuteriniais virusais, nepažįstamais žmonėmis, kurie siūlosi į draugus socialiniuose tinkluose, žaidimus ir patyčias internete. Vaikai demonstravo puikias žinias apie programišius, žinojo, kaip užblokuoti nepageidaujamą asmenį pašte ar socialiniame tinkle.

Lektorius D. Bakšys padrąsino kreiptis į tėvus ar kitus suaugusiuosius, jeigu internetinėje erdvėje yra susiduriama su pavojumi, įžeidinėjimais, grasinimais ar keistomis „paslaptimis“. Realybėje nutikusių istorijų pasakojimas padėjo vaikus įspėti apie pasekmes praradus tikrovės suvokimą ir pernelyg įsijautus į kompiuterinius žaidimus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: