Prasideda „Turizmo sėkmingiausieji 2021“ rinkimai: tarp nominantų ekskursijos po „Ekrano“ gamyklą ir paroda Aukštaitijos vandenų požeminiame vandens rezervuare

Šiandien, po praėjusių metų pertraukos dėl sunkios pandeminės situacijos, Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ praneša apie sugrįžtančius „Lietuvos turizmo sėkmingiausieji“ rinkimus ir kviečia atiduoti balsą už labiausiai apdovanojimo vertus nominantus. Tarp pastarųjų rikiuojasi ryškiausi 2020–2021 m. turizmo projektai, idėjos ir puikiai pažįstami žmonės. Be jau tradicija tapusių septynių nominacijų, šiemet skelbiama ir naujiena – „Turizmo inovacija 2021“ – nominacija. Balsuoti ir palaikyti savo favoritus galima internetu, nugalėtojai paaiškės kitų metų sausio 28-ąją, turizmo parodos „ADVENTUR 2022“ atidarymo ceremonijos metu.

Daugiausia dėmesio sulaukiantis turizmo renginys Lietuvoje

„Turizmo sėkmingiausieji“ – svarbiausias Lietuvos turizmo bendruomenės metų renginys ir puiki galimybė įvertinti ryškiausius 2020–2021 metų turizmo ambasadorius, projektus, vietoves, inovacijas ir paslaugų teikėjus.

Pasak „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertės Neringos Sutkaitytės, apdovanojimai taip pat yra galimybė paskatinti kelionių bendruomenę kurti bei ieškoti unikalių sprendimų kasdienėje savo veikloje.

„Nors pastarieji metai turizmo sektoriui buvo pilni iššūkių, vis dėlto galime pasidžiaugti, kad rinkos žaidėjai ne tik priėmė naujas taisykles, bet ir pademonstravo kantrybės, lankstumo, naujų kūrybiškų sprendimų paženklintus rezultatus. Džiaugiamės, kad tarp nominantų atsidūrė iš ties nepaprastos idėjos ir jas įgyvendinti pasiryžę atstovai. Linkime, kad visuomenė aktyviai balsuotų ir nekantraujame apdovanoti sėkmingiausiuosius – šalies turizmo laukia didelė šventė“, – teigia N. Sutkaitytė.

Tarp nominuotųjų puikiai pažįstamos turizmo idėjos ir žymūs veidai

Nominantus į septynias apdovanojimų laukiančias kategorijas atrinko Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai. Kaip ir prieš dvejus metus, taip ir šiemet laukia ir aštuntoji kategorija – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė 2021 m.“. Čia nominantus siūlo ir renka patys keliautojai. Be to, reaguojant į kelerių metų pokyčius turizme, šiais metais balsuojantieji išvys ir vieną naują kategoriją – „Turizmo inovacija 2021“.

„Turizmo ambasadoriaus“ kategorijoje šiemet varžosi Rimvydo ir Anželikos Laužikų duetas, ištikimai ir kryptingai puoselėjantis Lietuvos gastronominį turizmą, grupė „The Roop“, „Eurovizijos“ konkurso metu sukėlusi geltoną bangą visoje Europoje, bei serijinių kelioninių vlogų „Babelis“, „Įstrigę Neringoje“ ir „Kelionė mylimoj Lietuvoj“ autorius, komikas ir užkietėjęs keliautojas Mantas Bartuševičius.

Sėkmingiausiu 2021 metų žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje, pretenduoja tapti Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės ir Gerdos Butkuvienės LRT tinklalaidė „Nepasėdos“, kitoniškai pristatanti šalies turistines vietas ir įdomybes, Jolantos Jorkūnienės LRT radijo laida „Atrask Lietuvą“, pristatanti Lietuvą be jokių dirbtinių garsų efektų ar nuotraukų iš interneto, ir tinklaraštis „Vieškeliu dundant“, kurio autorė Ada Alejūnaitė tiek Lietuvos, tiek užsienio gyventojams atskleidžia mažai žinomas, tačiau dėmesio vertas šalies vietas.

Sėkmingiausiu metų turizmo projektu, garsinančiu Lietuvą užsienyje, šiemet nominuoti „Kauno filmų biuras“, tapęs aikštele ne tik lietuvių, bet ir britų, švedų, vokiečių, austrų kino kūrėjams, futuristinis projektas „Portalas“, suteikiantis galimybę realiu laiku teleportuotis iš Vilniaus stoties rajono į Liubliną, bei reklaminė kampanija „Vilnius: amazing wherever you think it is“ („Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“), savo žinute pasiekusi beveik 140 mln. skaitytojų auditoriją ir triumfavusi įvairiuose reklamos apdovanojimuose.

Tarp „Sėkmingiausio 2021 m. turizmo projekto Lietuvoje“ taip pat rikiuojasi trys idėjos: „Atostogos su „Kino pavasariu“. Festivalio naktys viešbučiuose“, kvietęs kino filmus žiūrėti šalies viešbučiuose ir pavertęs juos asmeninėmis kino salėmis, Kaune įsikūręs „Art Deco“ muziejus, kurio kūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius visiems besidomintiems modernizmo architektūra pasiūlė patyrimines ekskursijas po išskirtinį laikinosios sostinės butą miesto cente, bei projektas „Tarptautinis turizmo kelias „Baltų kelias“, jau dabar tituluojamas pirmuoju interaktyviu baltų kultūros pažinimo centru Lietuvoje ir Latvijoje.

Sėkmingiausiu metų turizmo paslaugų tiekėju pretenduoja tapti Viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ , pavertęs savo kambarius privačiais ir saugiais restoranais bei pasiūlęs lankytojams įspūdingas keliones po pasaulio skonius, kelionių organizatorius „Kiveda“, šiemet savo veiklos prioritetu pasirinkęs vietinio turizmo kryptį ir atnaujinęs siūlomų paslaugų spektrą, bei restoranas „Neringa“, šiemet sugrįžęs su nauju vizualiniu identitetu, bet išlaikęs ypatingą šios vietos aurą.

Sėkmingiausia 2021 m. turizmo traukos vietove varžosi tapti Vilnius, šiemet tapęs didžiausia lauko kavinių erdve bei paskatinęs „GO Vilnius“ komandą per metus įgyvendinti daugybę originalių idėjų, Kaunas, stebinęs kultūrinių renginių gausa, atsinaujinusiais muziejais, naujais gastronominiais potyriais ir bohemiškais viešbučiais, bei Panevėžys, kur pastaraisiais metais nuskambėjo ekskursijos po „Ekrano“ gamyklą, kvietė urbanistinio meno freskos į lauko galeriją bei unikali paroda Aukštaitijos vandenų požeminiame vandens rezervuare.

„Turizmo inovacija 2021“ kategorijoje laimėtojais gali tapti naujausias ir moderniausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys „Istorijų namai“, penkių žvaigždučių medicinos ir sveikatingumo centras, vienintelis miego ir žmogaus psichosomatikos reabilitacijos SPA centras Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“, bei futuristinė instaliacija Vilniaus Stoties rajone, virtualiu tiltu sujungianti Vilnių su Liublinu, „Portalas“.

Savo balsą už labiausiai nusipelniusius nominantus galite atiduoti čia: https://turizmo-sekmingiausieji.lt/

Nugalėtojai paaiškės 2022 m. sausio 28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2022“ atidarymo ceremonijos metu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: