Pratybose – kaip tikrame kare

Kovo pradžioje Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalionas organizavo pratybas, kurių metu imitavo karo padėtį Panevėžio rajone. Mokymų metu kariai važinėjo karine technika, naudojo garsinius šaudmenis, pirotechniką. Kovo 5 d. prie kareivių mokymų prisidėjo ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Imituojant ekstremalią situaciją, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai turėjo patikrinti iš gyventojų gautą informaciją, kad Panevėžio r., Sujetų k., vaikšto įtartini vyrai, dėvintys kareivišką uniformą. Pareigūnai išsiaiškino, kur būriuojasi minėti asmenys, įvertino jų apsiginklavimo lygį, bendravo su artimiausiais gyventojais, domėjosi, ar įtartini asmenys jiems negrasino, ar nebuvo girdėti šūvių. Išsiaiškinę, kad minėti asmenys neskriaudžia civilių, policijos pareigūnai patruliavo ir stebėjo įsibrovėlius, visą surinktą informaciją perdavė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams.

Anksčiau pastebėti įtartini asmenys pardėjo puolimą ir šaudė į patruliuojančius pareigūnus. Buvo nukauti keli kariai, mėginę užtikrinti tvarką, sužeisti puolimą pradėję asmenys, kariai ir policijos pareigūnai. Vyko sužeistųjų gelbėjimo operacija, kurios metu Karaliaus Mindaugo husarų bataliono medikas iš mūšio centro sužalotą policininką ištempė į saugią vietą, kur suteikė vietą, perdavė jį į sunkvežimį, kuriuo jis išgabentas iš karo vietos ir perduotas medikams. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai likvidavo įsibrovėlius ir įvedė saugią padėtį.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių kuopos vadas Egidijus Raila, karo pratybose dalyvavęs kaip sužeistas pareigūnas, pratybas vertina aukščiausiu balu. Jis sako: „Niekada nemaniau, kad mūsų kareiviai gali būti pasiruošę šitaip gerai. Jų ginkluotė, taktika ir psichologinis pasiruošimas – aukščiausio lygio. Visi dirba net ne kaip komanda, o kaip vienas vienetas. Nei vienas pratybų dalyvis nesielgė atmestinai, jie dirbo kaip tikrame kare.“ Įspūdžių pilnas patrulių vadas prisipažino, kad, pamatęs taip pasiruošusius kareivius, ir pats mielai taptų jų kolega.


Rasa Černauskaitė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: