Premjeras: regiono sėkmę turime kurti drauge

Penktadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Panevėžyje dalyvavo apskrito stalo diskusijoje „Aukštos kvalifikacijos specialistai – regiono ekonomikos sėkmės garantas“. Joje buvo kalbama, kaip bendrojo ugdymo įstaigos, verslas ir savivalda galėtų prisidėti rengiant ir pritraukiant regionui reikalingus specialistus.

Kvalifikuotos darbo jėgos problema aktuali ne tik Panevėžio, bet ir kitiems Lietuvos regionams. Pasak premjero, gali atrodyti, kad mums negresia aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas – Lietuva pirmauja pagal 30–40 metų gyventojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, skaičių, o šis rodiklis gerokai viršija ES vidurkį. „Deja, šiandien daugelis jų dirba ne pagal specialybę, neretai aukštos kvalifikacijos nereikalaujantį darbą“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovo teigimu, Lietuvoje trūksta šiuolaikinėje darbo rinkoje paklausiausių inžinerinių, technologinių sričių, gamtos ir tiksliųjų mokslų specialistų. „Apie tai nuolatos kalba verslas, užsienio investuotojai, tai rodo ir konkretūs skaičiai – esame paskutiniai tarp Vidurio ir Rytų Europos valstybių pagal parengiamų informacinių technologijų ir gyvybės mokslų absolventų skaičių, taip pat pagal aukštos kvalifikacijos inžinierių kiekį darbo rinkoje“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Diskusijoje akcentuota, jog Vyriausybė Seimui pateikė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, numatančias valstybės užsakymą parengti šalies ekonomikai paklausių specialybių specialistus, taip pat kuriamas ateities ekonomikai reikalingų specialistų poreikį nustatantis kvalifikacijų žemėlapis. Be to, pertvarkant profesinį mokslą, sėkmingai bendradarbiaujama su verslu, kuriami dualinio mokymo modeliai, palengvintas kvalifikacijų pripažinimas, profesijų moko patyrę gamybininkai.

Taip pat buvo kalbėta apie galimybę Panevėžio aukštosiose mokyklose pritaikyti specialistų rengimą pagal naują modelį, būtinybę dar mokykloje orientuoti jaunimą ne tik į universitetines studijas, bet ir į amatą suteikiančias profesijas, kaip stiprinti verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimą.

„Savivaldybės ir vietos verslas turėtų daug aktyviau dalyvauti formuojant valstybės užsakymą specialistams, taip pat rengiant studijų ir mokymo programas, tiek aukštosiose mokyklose, tiek ir profesinio mokymo įstaigose“, – pabrėžė premjeras.

Ministro Pirmininko teigimu, tiesiogiai išrinkti merai, turintys gyventojų pasitikėjimo mandatą, pasitelkiant investicijas turi padėti žmonėms kurti šeimas savo krašte, o išvykusiems sugrįžti.

Kartu su premjeru diskusijoje dalyvavo Vyriausybės atstovas Panevėžio apskrityje, Panevėžio miesto ir rajono, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio savivaldybių vadovai, Panevėžio regiono švietimo skyrių, gimnazijų, profesinių mokyklų vadovai, Panevėžio pedagogų švietimo centro vadovai, Kauno technologijos universiteto Panevėžio fakulteto atstovai, Lietuvos edukologijos universiteto Panevėžio skyriaus atstovai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų vadovai, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos vadovai.

Premjeras 16 val. dalyvavo ir Panevėžio miesto Dailės galerijos atidaryme.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: