Rytis Zaveckas taikioje akcijoje prie pasodinto klevo.

Prie Panevėžio miesto savivaldybės surengta taiki akcija už medžių išsaugojimą (video, nuotraukos)

Praėjusį sekmadienį, balandžio 11 d., AINA internetinėje svetainėje pasirodė straipsnis apie panevėžiečio menininko Ryčio Zavecko, kaip teigiama, nelegalią veiklą – prie Panevėžio miesto savivaldybės savavališkai pasodintas klevas.

Savo veiksmus panevėžietis įvardina kaip protestą dėl Laisvės aikštėje iškirstų medžių. Šis poelgis sulaukė neigiamų reakcijų – Panevėžio miesto savivaldybė reikalauja medį išrauti. Kitu atveju menininkui ketinama skirti baudą. Dėl šios priežasties šią popietę, balandžio 16 d., Laisvės aikštėje vyko taiki akcija už medžių išsaugojimą. Viešąją tvarką prižiūrėjo policijos pareigūnas.

Akcijos dalyviai ir jos organizatorius R. Zaveckas atėjo nešini plakatais su itin skambiais užrašais apie medžių reikalingumą ir jų tausojimą. Protesto akcija pradėta skanduojamu prašymu išgirsti, ko tikimasi iš Panevėžio miesto savivaldybės – aktualizuojama klimato kaitos klausimo, įvairių rūšių buveinių ir ekosistemų išsaugojimo svarba ir savivaldybės požiūris į bendrovių veiksmus teršiant Panevėžio miesto upes. Kaip teigia akcijoje pasisakę: „Mes norime būti sprendimų dalimi“. Vėliau susirinkusieji dainavo lietuvių liaudies dainą „Augo kieme klevelis“.

R. Zaveckas neslepia nusivylimo dėl susidariusios situacijos. Paklaustas, kodėl ši akcija yra reikalinga menininkas kalba apie valdžios savivaliavimą: „Jie galvoja tik šia diena, po rinkimų populiacija tampa nebereikalinga. Visiškai nesirūpinama ekologija ir klimato kaitos padariniais“.

Vyras tikina sulaukęs daugelio panevėžiečių palaikymo, nes pasak jo, klimato kaitos klausimas, nepaisant skirtingų pažiūrų, yra mūsų visų problema. Uždavus klausimą, kokios šios istorijos baigties tikimasi, R. Zaveckas atviras: „Mes laimėsim. Tai nėra tušti žodžiai.“.

Algimanta Raubaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: