Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Prieš visuotinį mokytojų streiką – dialogas su vietos valdžia

Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius kartu su administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Kęstučiu Rimkumi inicijavo susitikimą su streikuojančių ugdymo įstaigų vadovais ir profsąjungų lyderiais.

Pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Panevėžio rajono susivienijimo pirmininkės Doloresos Rakauskienės, Velžio gimnazijos mokytojos, tikslus Panevėžio rajono streikuotojų skaičius dar nežinomas, tačiau apie dalyvavimą streike pasisakė mokytojai iš Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“, Velžio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Ramygalos, Paįstrio Juozo Zikaro, Smilgių gimnazijų bei Naujamiesčio mokyklos. Kaip, kas ir kuriose mokyklose streikuos, sprendimus mokytojų profesinės sąjungos priėmė savarankiškai.

Visi susitikimo dalyviai pritarė, kad dabartinė Vyriausybė ignoruoja savo pačios duotus pažadus pedagogams. Kaip teigė profsąjungų lyderiai, mokytojams rūpi ne tik atlyginimų didinimas, etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos peržiūrėjimas, bet ir jų darbo sąlygų gerinimas, moksleivių skaičiaus klasėse mažinimas ir kiti klausimai.

Didžiausias savivaldybės vadovų prašymas mokyklų vadovams – pasitelkiant mokinių tėvų, savanorių, mokytojų kolegų pagalbą streiko metu užtikrinti nepertraukiamą kokybišką mokymo ir mokymosi procesą.

Vienintelis susirinkusiųjų pedagogų pageidavimas vietos valdžiai – savivaldybės tarybos sprendimo apie dalinį kelionės išlaidų kompensavimą peržiūra. Siūloma kelionės išlaidas dalinai kompensuoti ne tik daugiau nei 10 kilometrų į darbą važiuojantiems mokytojams, bet ir kitiems, arčiau gyvenantiems. Savivaldybės mero A. Pociaus teigimu, pasiūlymas išgirstas, sprendimo projektą bus galima teikti spalio mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: