Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.
Prisiekė naujoji Panevėžio miesto taryba. Inauguruotas meras (papildyta)
2011 metais išrinkta Panevėžio miesto taryba baigė darbą. Penktadienį į pirmą naujos kadencijos tarybos posėdį susirinko naujieji tarybos nariai. Naujoje miesto taryboje 14 naujų veidų.
Tarybos posėdis prasidėjo naujųjų tarybos narių priesaikomis. Pirmajame posėdyje dalyvavo visi 31 naujosios tarybos narys.
Po priesaikos buvo inauguruotas naujasis Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.
„Man teko garbė tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Panevėžio miesto meru. Suvokiu tai kaip didžiulę atsakomybę, įpareigojimą ir įsipareigojimą kiekvienam manimi patikėjusiam. Mero postas pirmiausia man reiškia tarnystę žmogui ir miestui, galimybę žodžiui „savivalda” grąžinti tikrąją prasmę, progą įtvirtinti požiūrį, jog nėra nesvarbių žmonių ir nesprendžiamų problemų. Svarbu viskas, kas svarbu bent vienam panevėžiečiui”, – sakė naujasis meras.
Akcentuotos keturios veiklos kryptys ir tikslai – realiai veikianti savivalda, stipri ir motyvuota bendruomenė, aktyvus darbas su investuotojais, jaunimo įtraukimas į miesto gyvenimą. „Kreipiuosi į miesto bendruomenes ir kiekvieną panevėžietį – einu dirbti Panevėžiui ir kviečiu jus eiti kartu“, – teigė R. M. Račkauskas.
Pasveikinti naujai išrinktą Savivaldybės tarybą ir naująjį miesto merą atvyko Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas.
Seikinimą atsiuntė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas bei direktorė Roma Žakaitienė.
Seimo narys Petras Narkevičius perskaitė Seimo pirmininkės sveikinimą.
Sveikinimo žodį tarė seimo nariai Domas Petrulis, Povilas Urbšys, Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai Rasa Šošič, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas ir kiti.
Pirmajame posėdyje mero pavaduotoju slaptu balsavimu išrinktas Visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ atstovas Aleksas Varna. Už jį balsavo 22 tarybos nariai. Pats A. Varna atsisakė balsavimo teisės ir už save nebalsavo.
Naujuoju savivaldybės administracijos direktoriumi išrinktas Tomas Jukna („Kartu“) (19 tarybos narių balsų). Tačiau kol specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateiks pažymą dėl tinkamumo užimti valstybės tarnautojo pareigas, laikinai direktoriaus pareigas pavesta eiti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjai Ritai Bytautaitei.
Naująją 2015-2019 m. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos valdančiąją „Koaliciją Panevėžiui“ sudaro P. Urbšio visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu“, visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“, Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriai.
Išvakarėse koalicijos sutartį pasirašė 17 iš 31 Savivaldybės tarybos nario. Pagal ją, naujuoju Savivaldybės mero pavaduotoju deleguojamas Aleksas Varna („Mums svarbu“), administracijos direktoriumi – Tomas Jukna („Kartu“), jo pavaduotojais – Ramūnas Vyžintas (LSDP) ir Sandra Jakštienė (DP). Socialdemokratai dar turi apsispręsti, ką deleguos į mero pavaduotojo postą, vietoj tarybos nario mandato netekusios Danutės Stanevičienės, kurią taryboje pakeitė socialdemokratas Rimantas Sankauskas.
Po savivaldos rinkimų Panevėžio miesto tarybos (31 tarybos narys) mandatus pasidalino sekančiai:
Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ – 8, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 6, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 4, Lietuvos socialdemokratų partija -4, Darbo partija – 3, Visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“ – 2, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis -2, Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komitetas – 2 mandatai.
Į tarybą pateko 8 Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovai Rytis Mykolas Račkauskas, Darius Viržonis, Daumantas Simėnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Loreta Masiliūnienė, Arūnas Balčiūnas, Birutė Valkūnienė ir Rimantas Ridikas.
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų šešetukas (turėjo 9 vietas taryboje) išsidėstė sekančiai: Maurikijus Grėbliūnas, Algis Čeponis, Vitalijus Satkevičius, Vidmantas Baltramiejūnas, Petras Luomanas ir Valdas Staugaitis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ketvertuke (buvo 3 mandatai) Gema Umbrasienė, Juozas Bečelis, Mantas Leliukas ir Tomas Josas.
Lietuvos socialdemokratai turėję taryboje 7 vietas gavo tik 4 ir po reitingavimo išsidėstė sekančiai: Povilas Vadopolas, Janina Gaidžiūnaitė, Donatas Degenis ir Rimantas Sankauskas.
Darbo partija vieninteliai išlaikė savo pozicijas ir jų trejetukas liko nepakitęs: Galina Kuzmienė, Alfonsas Petrauskas ir Virginijus Viržintas.
Visuomeniniam rinkimų komitetui „Mums svarbu“ atiteko dvi vietos. Į tarybą pateko Kęstutis Lukoševičius ir Aleksas Varna.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui iš trijų mandatų liko tik du. Į tarybą išrinkti Laimutis Sėdžius ir Zita Kukuraitienė.
Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komitetas gavo 2 mandatus. Tarybos nariais taps Gintaras Šileikis ir Albinas Ivonaitis.
Į Panevėžio miesto tarybą nepateko (nesurinko 4 proc. rinkėjų balsų) Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Partija Tvarka ir teisingumas (turėjo 4 vietas taryboje) ir Lietuvos liaudies partija.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!