Pristatome: naujieji miesto vadovai

Panevėžio miesto bendruomenei pristatome naujuosius Savivaldybės vadovus.

Meras RYTIS MYKOLAS RAČKAUSKAS

Gimė 1959 m. Kaune. Baigė Panevėžio J. Balčikonio vidurinę mokyklą (dabar – gimnazija), studijavo architektūrą Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas), įgijo magistro laipsnį.

Dirbo Miestų statybos projektavimo instituto Panevėžio skyriuje, vadovavo „Panevėžio miestprojekto” bendrovei, UAB „Improvizacija”, R. Račkausko įmonei (dabar – IĮ „Improvizacija”), buvo UAB „Panevėžio ryšių statyba” projekto vadovas.

1988 m. aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Buvo Panevėžio miesto iniciatyvinės grupės, tarybos narys. Buvo vienas Baltijos kelio koordinatorių.

1990-1995, 1995-1997 m. Savivaldybės tarybos narys.

Panevėžio „Lions“ klubo, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Karaliaus Mindaugo Panevėžio apskrities skyriaus narys.

Našlys. Turi du sūnus. Giedrius – finansų analitikas, Ignas – architektas.

„Man teko garbė tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Panevėžio miesto meru. Suvokiu tai kaip didžiulę atsakomybę, įpareigojimą ir įsipareigojimą kiekvienam manimi patikėjusiam. Mero postas pirmiausia man reiškia tarnystę žmogui ir miestui, galimybę žodžiui „savivalda“ grąžinti tikrąją prasmę, progą įtvirtinti požiūrį, jog nėra nesvarbių žmonių ir nesprendžiamų problemų. Svarbu viskas, kas svarbu bent vienam panevėžiečiui. Vienas svarbiausių mano ir naujosios miesto Tarybos darbų – realiai veikiančios savivaldos sukūrimas, jos priartinimas prie kiekvieno panevėžiečio. Tai ne tik suteiks galimybę miestiečiams aktyviai dalyvauti Savivaldybės reikaluose – tai kurs stiprią, motyvuotą bendruomenę, jaučiančią atsakomybę dėl miesto ir jį kuriančią.

Siekiant atgaivinti mūsų miestą būtina aktyviai dirbti su investuotojais, visomis Savivaldybei prieinamomis priemonėmis skatinti verslo kūrimąsi ir plėtrą. Dėsiu visas pastangas sutelkti Tarybos ir administracijos darbą verslo ir investicinės aplinkos gerinimui.

Į miesto valdymą, aktyviai dalyvauti jo gyvenime kviesiu jaunimo atstovus, nes neabejoju, kad jų šviežias požiūris, darbštumas ir iniciatyvumas padės atsikratyti miesto-donoro statuso, tapti patraukliu jaunam žmogui ir jaunoms šeimoms.

Sprendimų ir realios kontrolės galimybių suteikimas miesto žmonėms, palankesnių sąlygų čia dirbti ir gyventi sukūrimas – tai raktas į draugišką ir klestintį Panevėžį – jaukius mūsų visų namus.

Kreipiuosi į miesto bendruomenes ir kiekvieną panevėžietį – einu dirbti Panevėžiui ir kviečiu Jus eiti KARTU“.

 

Mero pavaduotojas ALEKSAS VARNA

Aleksas Varna gimė 1948 m. Pasvalio r., Manikūnų kaime. Mokėsi Joniškėlio žemės ūkio technikume, aukštąjį išsilavinimą įgijo Vilniaus universitete (vadyba ir verslo administravimas).

Dirbo UAB „Panoden“ konsultantu, yra Lietuvos pakuotojų asociacijos viceprezidentas, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo narys, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos, valdybos narys, 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos stebėsenos komiteto narys, „Rotary“ klubo „ARTA“ 2014-2015 m. prezidentas.

1990-2005 m. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys.

Pomėgiai – literatūra, visuomeninė veikla, stalo tenisas, medžioklė.

Vedęs. Žmona Regina. Dukra Jolanta dirba banke.

Veiklos prioritetai: sistemingas miesto infrastruktūros atnaujinimas, miesto strateginio plano analizė ir peržiūra, sąlygų verslui gerinimas, informacinių sistemų plėtra ir inovacijos, turizmo plėtra pritraukiant privatų kapitalą, miesto įvaizdžio gerinimas, gyventojų iniciatyvų skatinimas, viešųjų ir privačių erdvių gražinimas.

„Esu už skaidrų ir darniai besivystantį Panevėžį. Sieksiu, kad kuriant ateities miestą dalyvautų ne tik atskiros institucijos, verslas, bet ir visi žmonės, ypač jaunimas.

Labai svarbu tai, kad gimtojo miesto nepaliktų jauni žmonės. Juk būtent jie yra mūsų ateitis. Vienas galimų problemos sprendimo būdų – stiprinti savivaldos, mokslo ir verslo ryšį. Gerindami miesto infrastruktūrą, verslo sąlygas, sudarydami daugiau galimybių mokslo įstaigoms rengti įmonėms reikalingus specialistus, o šiems kuriant aukštesnę pridėtinę vertę turėsime miestą, kuriame bus gera gyventi visiems“.

 

 

AINA.LT skelbia apklausą:  Kaip vertinate naujuosius Panevėžio miesto vadovus?

Balsuokite AINA.LT portalo apklausoje.

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

12 Comments

 • kad šitie vadovai gėdos miestui nepadarys…

 • Geri vadovai. Sėkmės.

 • Pirmi du komentatoriai, vertinantys avansu, yra vienoj valty sėdintys pliurpalai. Kai jau nepadarys miestui gėdos, štai tada ir vertinsim, o dabar, nespėjus nei kojų apšilt, girt provincijos politikus – juokinga.

 • Žmona Marytė, o dukra dirba banke… Kuo svarbi pastaroji detalė visame tame populistiniame kontekste (jaunimas – mūsų ateitis)?

 • Su Varna tai viskas ok, bet su galimu aferistu Rackausku (biznierius kuris tyliai sklypus projektuodavo ir darydavo su draugeliu bizniukus-tai vel dabar ta pati darys) Idomu ar nusisalins nuo kiekvieno klausimo ar ne 🙂

 • Po apsilankymo pas dr.Povilą. Patikrinti ir patenkinti.

 • apie benderį antrąjį –
  jeigu Piarščikas nebūtų visų partijos pinigų savo asmens reklamai iššvaistęs, jeigu nebūtų partijos vardu tam neturėdamas įgaliojimų užsakinėjęs asmeniškai vien tik savo personos naudai reklamų – būtų laimėta daug daugiau.
  aferistas pasinaudojo, išsunkė ir dar kiauksi, auką vaizduoja.
  benderis kokių reta.
  kuo jis skiriasi nuo telefoninių sukčių?

 • Šiek tiek oficialių faktų. R.M.Račkauskas 2010-2013m. UAB “Panevėžio ryšių statyba” dirbo projekto vadovu. Šio UAB vadovai – Ksaveras Balčėtis (Buterlevičiaus byla) ir po to Audrius Balčėtis, sūnus. Abu – ,,Panevėžio kelių“ valdybos nariai ? Čia aš gerai suprantu viską ?

 • Kaip jūsų glorifikuojamas personažas kūrė vieningą frontą savivaldos rinkimuose paklauskite P. Urbšio. Atsivers ne tik jums, kamara, akys, bet ir daugumai, kurie juo patikėjo.

 • oho

 • kur nubėgo nepavykus staigiai užgrobti LS- pas dvasingus krikščionis , į partiją kurios vadovybėje garbaus amžiaus senoviško sukirpimo inteligentai. tokius lengva apgaudinėti. padorūs žmonės tiesiog nesitiki tokio įžūlaus melo ir veidmainystės.
  taip buvo ir LS atveju. partijos pirmininkas, išskirtinai padorus inteligentiškas žmogus nepastebėjo rezgamų kląstų- dr. Kuoliui nel tokių minčių nekilo priglaudžiant po partijos sparnu puteikį kuris jau ateidamas laikė akmenį užantyje ir peilį už nugaros.
  net po to kai partijos pirmininkas būdamas priblokštas nepaneigiamų faktų, savo akimis įsitikino niekingu puteikio elgesiu, net tuomet LS stengėsi neeskaluoti skandalo tikintis kad “ponas” gal tiesiog pats atsikabins.
  deja, deja. “ponas” net neketina atsitraukti.
  kol visuomenei bandoma pateikti puteikio išprašymą iš LS kaip susidorojimą su “auka”, tuo pat metu puteikio finansuojami parankiniai labai intensyviai tęsia bandymus žūt būt perimti partiją. reikia tikėtis kad LS taryba vis dėlto ryšis nebetylėti ir oficialai paviešins p. puteikio aferas.

 • Nepatikimas žmogus opozicijoje gali pridaryti šimteriopai daugiau žalos rimtą išbandymų valandą nei kokia nors nuspėjama prokomunistinė partija. Sistema tokius ir infiltruoja. Juk taip buvo išdraskytas ir Drąsos kelias, kai neapsižiūrėjo, kokio, atsiprašant, š. prilindo ir prisibruko į partijos viršų. patacko nuogąstavimai buvo labai teisingi. Jei visas tas žygis tik dėl valdžios, dėl vietų Seime, tai neverta net pradėti. Istorija kartojasi Puteikio atveju. Sąžinės tame žmoguje su žiburiu nesurasi. Ir ne apie atskirus matomus asmenis šiuo atveju reikėtų kalbėti ir juos ant šakių į avansceną kelti, o apie idėjas, kurių pagrindu galima vienytis.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *