Pristatome: naujieji miesto vadovai

Panevėžio miesto bendruomenei pristatome naujuosius Savivaldybės vadovus.

Meras RYTIS MYKOLAS RAČKAUSKAS

Gimė 1959 m. Kaune. Baigė Panevėžio J. Balčikonio vidurinę mokyklą (dabar – gimnazija), studijavo architektūrą Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas), įgijo magistro laipsnį.

Dirbo Miestų statybos projektavimo instituto Panevėžio skyriuje, vadovavo „Panevėžio miestprojekto” bendrovei, UAB „Improvizacija”, R. Račkausko įmonei (dabar – IĮ „Improvizacija”), buvo UAB „Panevėžio ryšių statyba” projekto vadovas.

1988 m. aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Buvo Panevėžio miesto iniciatyvinės grupės, tarybos narys. Buvo vienas Baltijos kelio koordinatorių.

1990-1995, 1995-1997 m. Savivaldybės tarybos narys.

Panevėžio „Lions“ klubo, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Karaliaus Mindaugo Panevėžio apskrities skyriaus narys.

Našlys. Turi du sūnus. Giedrius – finansų analitikas, Ignas – architektas.

„Man teko garbė tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Panevėžio miesto meru. Suvokiu tai kaip didžiulę atsakomybę, įpareigojimą ir įsipareigojimą kiekvienam manimi patikėjusiam. Mero postas pirmiausia man reiškia tarnystę žmogui ir miestui, galimybę žodžiui „savivalda“ grąžinti tikrąją prasmę, progą įtvirtinti požiūrį, jog nėra nesvarbių žmonių ir nesprendžiamų problemų. Svarbu viskas, kas svarbu bent vienam panevėžiečiui. Vienas svarbiausių mano ir naujosios miesto Tarybos darbų – realiai veikiančios savivaldos sukūrimas, jos priartinimas prie kiekvieno panevėžiečio. Tai ne tik suteiks galimybę miestiečiams aktyviai dalyvauti Savivaldybės reikaluose – tai kurs stiprią, motyvuotą bendruomenę, jaučiančią atsakomybę dėl miesto ir jį kuriančią.

Siekiant atgaivinti mūsų miestą būtina aktyviai dirbti su investuotojais, visomis Savivaldybei prieinamomis priemonėmis skatinti verslo kūrimąsi ir plėtrą. Dėsiu visas pastangas sutelkti Tarybos ir administracijos darbą verslo ir investicinės aplinkos gerinimui.

Į miesto valdymą, aktyviai dalyvauti jo gyvenime kviesiu jaunimo atstovus, nes neabejoju, kad jų šviežias požiūris, darbštumas ir iniciatyvumas padės atsikratyti miesto-donoro statuso, tapti patraukliu jaunam žmogui ir jaunoms šeimoms.

Sprendimų ir realios kontrolės galimybių suteikimas miesto žmonėms, palankesnių sąlygų čia dirbti ir gyventi sukūrimas – tai raktas į draugišką ir klestintį Panevėžį – jaukius mūsų visų namus.

Kreipiuosi į miesto bendruomenes ir kiekvieną panevėžietį – einu dirbti Panevėžiui ir kviečiu Jus eiti KARTU“.

 

Mero pavaduotojas ALEKSAS VARNA

Aleksas Varna gimė 1948 m. Pasvalio r., Manikūnų kaime. Mokėsi Joniškėlio žemės ūkio technikume, aukštąjį išsilavinimą įgijo Vilniaus universitete (vadyba ir verslo administravimas).

Dirbo UAB „Panoden“ konsultantu, yra Lietuvos pakuotojų asociacijos viceprezidentas, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo narys, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos, valdybos narys, 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos stebėsenos komiteto narys, „Rotary“ klubo „ARTA“ 2014-2015 m. prezidentas.

1990-2005 m. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys.

Pomėgiai – literatūra, visuomeninė veikla, stalo tenisas, medžioklė.

Vedęs. Žmona Regina. Dukra Jolanta dirba banke.

Veiklos prioritetai: sistemingas miesto infrastruktūros atnaujinimas, miesto strateginio plano analizė ir peržiūra, sąlygų verslui gerinimas, informacinių sistemų plėtra ir inovacijos, turizmo plėtra pritraukiant privatų kapitalą, miesto įvaizdžio gerinimas, gyventojų iniciatyvų skatinimas, viešųjų ir privačių erdvių gražinimas.

„Esu už skaidrų ir darniai besivystantį Panevėžį. Sieksiu, kad kuriant ateities miestą dalyvautų ne tik atskiros institucijos, verslas, bet ir visi žmonės, ypač jaunimas.

Labai svarbu tai, kad gimtojo miesto nepaliktų jauni žmonės. Juk būtent jie yra mūsų ateitis. Vienas galimų problemos sprendimo būdų – stiprinti savivaldos, mokslo ir verslo ryšį. Gerindami miesto infrastruktūrą, verslo sąlygas, sudarydami daugiau galimybių mokslo įstaigoms rengti įmonėms reikalingus specialistus, o šiems kuriant aukštesnę pridėtinę vertę turėsime miestą, kuriame bus gera gyventi visiems“.

 

 

AINA.LT skelbia apklausą:  Kaip vertinate naujuosius Panevėžio miesto vadovus?

Balsuokite AINA.LT portalo apklausoje.

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: