Programavimo pamokos sudomino jaunuosius panevėžiečius

Pirmoji Lietuvoje Coder Dojo parodomoji pamoka, vykusi Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pranoko rengėjų lūkesčius. Dalyvauti šioje programoje ir išmokti programuoti panoro dešimt kartų daugiau jaunųjų panevėžiečių nei buvo tikėtasi.

„Labai gerai viskas pavyko. Priėmėme daug daugiau vaikų negu buvome planavę. Užteko mentorių, kompiuterių, darbo vietų. Visi galėjo dirbti. Aš buvau ilgą laiką su mažesniais vaikais, kurie užsiėmė lengvesniais žaidimais. Žaidimo forma juos taip įtraukė, kad jie gal net patys nesuprato, kad jau mokosi programuoti. Po kurio laiko šios programos dalyviai prisimins, ką darė, ir jiems bus lengviau suprasti standartinio programavimo elementus. Vyresni vaikai kūrė savo internetinį puslapį. Apklausus visus paaiškėjo, kad absoliuti dauguma pirmą kartą tai darė, tik kokie penki procentai yra kažką bandę daryti su kita sistema. Kai matai, kokį progresą gali pasiekti mokiniai per dvi valandas, yra nuostabu“, – kalbėjo europarlamentaro Antano Guogos, inicijavusio Coder Dojo projektą Lietuvoje, patarėja ir šio projekto vadovė Ada Jonušė.

Jau gerokai prieš renginio pradžią į biblioteką ėmė plūsti vaikai ir jaunuoliai, norintys dalyvauti Coder Dojo parodomoje pamokoje. Daugelį jų lydėjo tėvai. Kai kuriuos jų taip sudomino ši programa, kad jie ne tik stebėjo pamokas, bet vėliau pareiškė norėsią savanoriškai talkinti šioje programoje.

Simboliška, kad į pirmuosius šios programos užsiėmimus palydėjo fortepijono muzika. Šį fortepijoną Coder Dojo programos ambasadorius Lietuvoje, europarlamentaras A. Guoga yra padovanojęs Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai. Juo yra groję tiek žymūs atlikėjai, tiek jaunieji talentai. Šįkart savo muzikavimu žavėjo tarptautinių festivalių dalyvis Emilis Šarinskas, Panevėžio muzikos mokyklos ir „Aušros“ progimnazijos mokinys.

Renginio pradžioje visus pasveikino Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, pakvietusi ne tik pabūti tose erdvėse, kur vyksta renginys, bet apžiūrėti visą biblioteką. „Nėra nieko geresnio kaip ateiti į biblioteką. Čia yra daug ko įdomaus, prasmingo, čia skiriami susitikimai, pasimatymai, nuolat kas nors vyksta ir kasdien apsilanko apie 1000 žmonių“, – sakė direktorė.

Į Coder Dojo pirmąjį renginį atvyko šio projekto ambasadorės: aktorė Beata Tiškevič-Hasanova ir sėkmingiausio Lietuvos startuolio pasaulyje „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė.

„Aš šiame projekte dalyvauju visų pirma todėl, kad noriu paskatinti mergaites būti drąsiomis, motyvuotomis. Man patinka keisti stereotipus. Vienas jų, kad naujos technologijos, programų, sistemų kūrimas yra berniukų reikalas. Aš esu tam, kad į šią programą ateitų ir mergaitės. Nenoriu profesijų skirstyti pagal lytis. Tai atgyvena. Todėl labai svarbu, kad šiandien atėjo ir mergaičių. IT yra mūsų ateitis ir mes negalime to ignoruoti“, – sakė aktorė, televizijos ir radijo laidų vedėja Beata Tiškevič-Hasanova.

„Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė sakė, kad ji visada jungiasi prie iniciatyvų, projektų, kurie skatina mėgti technologijas nuo pat mažens ir įrodyti, kad tai nėra toks sudėtingas dalykas, jog tik genijai gali jas kurti. Tuose projektuose gali dalyvauti tiek berniukai, tiek mergaitės.

Donatas Kubilius, atstovaujantis projektui „Bibliotekos pažangai 2“, pagyrė visus už kantrybę – būtiną programuotojo bruožą. „Kai aš augau, tai „kiečiausi“ buvo tie, kurie užsiiminėjo aviamodeliavimu, o dabar mokyklose „kiečiausi“ tie, kurie moka programuoti“, – sakė jis.

Coder Dojo pamokų metu visi atidžiai dirbo, o pertraukų metu vaišinosi obuoliais, sausainiais ir dalijosi savo įspūdžiais. Programos dalyviai džiaugėsi daug išmokę ir sakė norintys toliau gilinti savo žinias. Keli berniukai buvo tokie laimingi, kad ėmė dainuoti „Šiandien mums šventė“.

Mokiniai parodė savo kūrybiškumą, kurdami savo internetinius puslapius. Vieni kūrė puslapius apie automobilius, kiti apie savo laisvalaikio pomėgius: sportą, šokius, gyvūnėlių auginimą ir pan. Programavimo pradžiamoksliui nesutrukdė ir tai, kad viskas vyko anglų kalba. Čia dalyviams padėjo ir mentoriai, ir iš anksto organizatorių parengta medžiaga.

„Mūsų tikslas, kad Coder Dojo bendruomenė susitiktų bent kartą per mėnesį. Vasario mėnesį dar atvažiuosime mes, o vėliau tikimės, kad padės panevėžiečiai, kurie turi daug entuziazmo savanoriškai tęsti tą veiklą“, – sakė šio projekto vadovė Ada Jonušė.

Šios programos rengėjai sako, kad sudėtingiausia susirasti tinkamą vietą pamokoms, ir tikisi, kad pavyks surengti dar kelis užsiėmimus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Coder Dojo – bendruomeniniu savanorystės pagrindu sukurti programavimo pradmenų mokymo klubai 7–17 m. vaikams ir jaunimui. Coder Dojo skatina jaunimą, vaikus ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Galbūt kai kurie su tuo susies savo profesinę ateitį. Juk tai labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje trūksta. Šiuo metu 57 šalyse veikia apie 700 Coder Dojo klubų, kurie yra surengę tūkstančius renginių.

„Vaikai jau nuo 7 metų pradeda mokytis programavimo, IT pagrindų, apps’ų kūrimo ir kitokių technologinių įgūdžių pradžiamokslio. Visa tai nemokama, orientuota į savanorišką darbą bendruomenėse. Visa tai yra Coder Dojo. Man šį projektą pristatė vienas didžiausių Coder Dojo idėjos propaguotojų kolega europarlamentaras iš Airijos Sean Kelly – esu sužavėtas ir labai užsidegęs, kad Coder Dojo ateitų ir į Lietuvą,“ – taip apie Coder Dojo kalbėjo šios programos ambasadorius Lietuvoje, europarlamentaras Antanas Guoga.

Virginijos Januševičienės tekstas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: