Projektas BELLA DVINA 2 – tarp 10 geriausių projektų

Rezeknėje (Latvija) vykusioje 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos baigiamojoje konferencijoje apdovanoti 10 geriausių iš 57 programos įgyvendintų projektų.

Projektas Nr. LLB-1-098 „Turizmo vystymo tarp Latgalės-Utenos-Vitebsko regionų skatinimas/BELLA DVINA-2″, kurį kartu su 11 partnerių iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos įgyvendino ir Anykščių rajono savivaldybės administracija, apdovanotas nominacija „Geriausi viešieji ryšiai”.

Projekto metu Anykščių rajono savivaldybė pastatė Kalitos turizmo centro pastato cokolinį aukštą, kurio bendras plotas 320,78 m2. Šiame aukšte kuriasi turizmo centro lankytojų salė, įrengti sanitariniai mazgai, kalno aptarnavimo inventoriaus sandėliavimo patalpa, techninės patalpos. Taip pat projekto metu atnaujinti 5 Anykščių miesto ir rajono informaciniai stendai: prie TIC‘o aikštelės, Niūronyse ir ant Kalitos kalno.

Projekto tikslas – tarpvalstybinio turizmo plėtros tarp Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos regionų per bendrą požiūrį į turistinius produktus bei eksportą skatinimas ir turizmo sektoriaus specialistų bendradarbiavimo stiprinimas – įgyvendintas sėkmingai: suorganizuoti visi planuoti bendri renginiai, sukurti bei pristatyti turizmo parodose turizmo rinkodarai skirti bendri produktai; turizmo darbuotojai ir paslaugų teikėjai savo gebėjimus pagerino trijų teminių mokymų metu. Tarpvalstybinio regiono populiarinimui parengtos ir išleistos turistinės brošiūros su lankytinų objektų aprašymais, atnaujintas ir išleistas bendras turistinis žemėlapis ir parengti bei išleisti 5 bendri turistiniai maršrutai. Brošiūroje teikiama informacija apie kultūrinių ir istorinių vietovių, muziejų, dvarų ir pilių, gamtos išteklių, kulinarinio turizmo, taip pat aktyviojo turizmo: nuotykių, žiemos ir vandens, sveikatingumo turizmo – pasiūlą Latgalos, Aukštaitijos ir Vitebsko regionuose. Bendrą turistinį žemėlapį sudaro 3 regionų žemėlapiai, miestų planai ir turistinė informacija.

Anykščių rajono savivaldybės projekto biudžeto dalis – 261 787 eurai, 90 proc. šios sumos – 235 609 eurai – parama iš Europos regioninės plėtros fondo, 10 proc. šios sumos – 26 178,70 euro – Savivaldybės lėšos.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: