Prokuratūra siekia iš Pasvalio rajono politiko išieškoti beveik 10 tūkst. eurų

Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokuroras kreipėsi į teismą su civiliniu ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo, siekdamas, kad beveik 10 tūkst. eurų, nepagrįstai išmokėtų Pasvalio rajono savivaldybės tarybos nariui Rimvydui Mitkui kaip kompensacija už degalus, būtų sugrąžinta į savivaldos biudžetą.

R. Mitkus, 2019–2023 metais eidamas Pasvalio rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensaciją iš savivaldybės biudžeto. Remiantis Panevėžio apygardos prokuratūros VIGS prokuroro Remigijaus Senkaus atlikto tyrimo metu surinktais dokumentais, tarybos nariui minėtu laikotarpiu buvo išmokėta 9 tūkst. 711 eurų už įsigytus degalus.

Patikrinus R. Mitkaus savivaldybei pateiktus dokumentus ir čekius, paaiškėjo, kad 2020 metais, kai Lietuvoje dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, o darbas vyko nuotoliniu būdu, šiam tarybos nariui kompensuota 1 tūkst. 213 Eur išlaidų už įsigytus 1224 litrus degalų.

Kaip rašoma prokuratūros pateiktame ieškinyje teismui, tyrimo metu nustatytos faktinės aplinkybės, kai R. Mitkus pateikė degalų pirkimo kvitus, kad degalai buvo įsigyti šešiolikoje rajonų ir miestų 165 kartus, pilami kelis kartus per dieną: vieną dieną dyzelinis kuras piltas 3 kartus per dieną, atsiskaityta iš viso 8 kortelėmis. Tokia praktika akivaizdžiai neatitinka sąžiningo, protingo žmogaus elgesio standarto.

Vietos savivaldos įstatyme numatyta išmoka savivaldybės tarybos nariams yra tikslinė – skirta kompensuoti išlaidas, kurias tarybos nariai patyrė vykdydami tarybos nario veiklą. Prokuratūros atlikto tyrimo metu nustačius, kad R. Mitkus transporto priemonę naudojo ne tik Tarybos nario veiklai, tačiau ir asmeninėms bei savo tiesioginio darbo reikmėms, konstatuota, kad beveik 10 tūkst. eurų išlaidos degalams jam kompensuotos nepagrįstai.

Kadangi Pasvalio rajono savivaldybės administracija pati nesiėmė iniciatyvos pradėti procesą, kad susigrąžintų neteisėtai išmokėtas lėšas, atsirado pagrindas prokurorui inicijuoti bylą, susijusią su viešojo intereso gynimu.

Panevėžio apygardos prokuratūros VIGS prokuratūros prokuroras R. Senkus su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo balandžio 4 dieną kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmus, prašydamas priteisti iš R. Mitkaus 9 tūkst. 711 eurų Pasvalio rajono savivaldybės administracijos naudai bei 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos (nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo).

Primename, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 12 civilinių ieškinių per 160 tūkst. eurų sumai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: