Pumpėnų bendruomenės nuotr.

Pumpėnų bendruomenė atšventė savo veiklos 20 – metį

2023 m. Pasvalio rajone žymi daugelio šio krašto bendruomenių gražų steigimo jubiliejų. Bendruomenės tapo įrankiu suburti žmones bendram tikslui – kurti gražesnius miestelius ir dėti pastangas, kad gyventi bendruomenėje būtų gera. Pumpėnai daugeliui lietuvių kažkur girdėtas miestelio pavadinimas, nes dažnas yra „Via Baltica“ keliu važiavęs link Rygos ar Biržų ir pravažiavęs šį miestelį. Strategiškai puiki vieta padeda išlikti patraukliu miesteliu lėtesnį ir arčiau gamtos gyvenimą besirenkantiems žmonėms.

Bendruomenės pirmininko teigimu priežasčių švęsti užtektų nors ir iki ryto

Pumpėnai, bendruomenės pirmininko Armino Vareikos teigimu, jau keleri metai išgyvena tikrą renesansą. Esminiais darbų pavyzdžiais įvardija Pumpėnų malūno restauraciją, sutvarkytą miestelio ežerą, puoselėjamą miestelio infrastruktūrą, bei vykstančius festivalius, kurie pritraukia tūkstančius svečių. Labiausiai bendruomenės pirmininkas A. Vareika džiaugiasi žmogiškuoju faktoriumi: „Esu laimingas matydamas vis aktyvėjančią miestelio bendruomenę, žmonių įsitraukimą, bet esminis čia yra vietos institucijų noras dirbti Pumpėnų labui. Nauji žmonės stojo už seniūnijos, kultūros centro vairo, džiaugiamės dešimtmečiais besitęsiančiu Pumpėnų gimnazijos vadovo aktyvumu, argentiniečio klebono Domingo energija, esame viena komanda, kuri savo sferoje deda maksimalias pastangas Pumpėnų labui. Pumpėnai tikrai žinomi savo darbais, renginiais ir tikiu, kad su kiekviena diena žmonės čia tampa laimingesni ir džiaugiasi gyvenimu miestelyje“.

Žino atsakymą, ko reikia, kad žmonės keltųsi gyventi į kaimą

Lietuvos mastu bandoma spręsti miestelių demografinės padėties iššūkį, bendruomenės pirmininkas įsitikinęs, kad yra išeitis ir bando šią problemą spręsti. A. Vareikos teigimu turime rasti būdą pigiam, ne dideliam būstui statyti: „Tikiuosi, kad netolimoje ateityje diskutuojant su verslais pavyks rasti sprendimą kaip pastatyti pigius, energetiškai efektyvius namukus, kurie pakeistų senas sodybas, kurios pradeda griūti ir niekas nebenori imtis jų remontuoti, o ir išplanavimai nebeatitinka šių dienų poreikių. Miestelis pilnas sodybų, kurias reikia griauti ir jų vietose statyti naujus namukus. Šiais laikais žmonės sunkiai gali įsigyti būstą mieste, nori lėtesnio gyvenimo būdo, būti arčiau gamtos. Manau Pumpėnai tobulai atliepia šiuos poreikius, nes turi ir gamtą ir tuo pačiu visas miesto komunikacijas – naują kanalizaciją, vandentiekį, dujas, gerus kelius. Sklypelius su senomis sodybomis palyginus čia galima nupirkti pigiai. Dauguma nenori užsiimti statybomis, todėl mes kaip bendruomenė turime rasti būdą sodybas nupirkti, bendradarbiaujant su verslu statyti naujus namukus ir taip skatinti jaunas šeimas sukti į kaimą. Mokyklą ir darželį turime, šiais laikais galime dirbti nuotoliniu būdu, bendruomenė laukia kiekvieno naujakurio, telieka rasti būdą mobiliems namukams statyti, kurie tiktų šiuolaikinio žmogaus poreikiams. Esame atviri pasiūlymams ir idėjoms.” Pumpėnų bendruomenės pirmininkas visada atviras diskusijai tiek su potencialiais naujakuriais, tiek su investuotojais.

Bendruomenės veiklos 20 – mečio šventė kupina dėkingumo

Šventė įvyko Pumpėnų gimnazijos aktų salėje, kurioje prieš 20 metų įvyko steigiamasis bendruomenės susirinkimas. Vakarą atidarė jaunimo šokių kolektyvas iš gretimo miestelio Mikoliškio. Sveikinimo kalba bendruomenės pirmininkas pabrėžė Pumpėnų unikalumą ir pasidalino idėjomis ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti, kad miestelis dar sparčiau judėtų atgimimo link. Sveikinimo žodžius tarė ir seimo narys A. Matulas bei Pasvalio r. savivaldybės meras G. Gegužinskas, pastarieji pasidalino gerai prisimenantys bendruomenių steigimo laikotarpį. Publika džiaugėsi liaudiškos muzikos kapelos „Apynėlis“ koncertu. Šventės metu klebonui Domingo Avellaneda – Cabanillas iškilmingai buvo perduoti Pasvalio jaunimo apdovanojimai, kurių jis negalėjo atsiimti renginio metu. Šventės pabaigoje buvo teikiamos padėkos, kuriomis buvo apdovanoti veikliausi kraštiečiai, kurie eilę metų dirba bendruomenės labui. Oficialiai daliai pasibaigus vakaras persikėlė prie vaišių stalo, kuriuo bendruomenės nariai ir svečiai džiaugėsi iki išnaktų, nuotaiką palaikė gyva muzika ir nuolat džiugino gražūs svečių tostai.

Pumpėnų bendruomenės inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: