Asm. nuotr.

R. Juknevičienė siūlo pradėti Vengrijos balsavimo teisės sustabdymo procedūrą

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė trečiadienį Strasbūre vykstančioje plenarinės  sesijos diskusijoje apie artėjančią Europos Vadovų Tarybą, kurioje bus svarstomas ES plėtros klausimas, pasiūlė pradėti Vengrijos balsavimo teisės sustabdymo procedūrą.

„Aš kreipiuosi į Komisiją, Tarybos vadovus. Pradėkime Vengrijos balsavimo teisės sustabdymo procedūrą“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Pasak europarlamentarės, ES teisininkai privalo rasti kelius, kaip sustabdyti destrukciją ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

„Teisės viršenybė turi ginti ES kaip struktūrą“, – kalbėjo ji.

Pasak europarlamentarės, kiekviename susitikime jos rinkėjai klausia to paties klausimo.

„Kas nutiko vengrams? Kam dirba Orbanas ir kodėl ES nieko nedaro? Nejaugi nematot, kaip griaunama ES iš vidaus? Matome, sakau. Deja, instrumentai stabdyti per silpni. Atsakymas juos nuvilia, žmonės nori  veiksmingos ES“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Jos teigimu, jeigu ir toliau leisim Putinui griauti ne tik Ukrainą, bet ir ES, mūsų laukia egzistenciniai išbandymai.

„Aš vis dar tikiuosi, kad ši savaitė nebus dar labiau nuvilianti. Netikiu, kad visiems pavyzdžiu nuo 1956 metų buvusi vengrų tauta nori Rusijos laimėjimo“, – kalbėjo ELP frakcijos vicepirmininkė.

Ketvirtadienį 27 ES lyderiai surengs svarbų susitikimą, kuriame Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, žinomas kaip artimiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas ES, grasina blokuoti milijardinę pagalbą ir atidėti derybas dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: