R. Račkauskas: bendras mūsų darbas buvo pastebėtas

Apie praėjusius metus ir kitų metų planus kalbamės su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Kokius svarbiausius šių metų darbus išskirtumėte?

Šie metai tikrai buvo išskirtiniai. Vyko daug parengiamųjų darbų ateinančiais metais prasidėsiančiam Panevėžio viešųjų erdvių tvarkymui. Džiaugiuosi, kad į šiuos procesus aktyviai įsitraukė miesto bendruomenė, teikdama vizijas ir siūlymus, kokį norėtų matyti savo miestą. Bendras mūsų darbas buvo pastebėtas – Panevėžys apdovanotas Auksine krivūle kaip bendruomeniškiausia Lietuvos savivaldybė. Neabejoju, kad toliau eisime šiuo keliu, kurdami savo miestą.

Šiemet sėkmingai vykdėme užsibrėžtus tikslus, atnaujindami miesto infrastruktūrą. Tęsėme pernai pradėtą įvažų į daugiabučių kiemus tvarkymą, šiemet jų atnaujinome dar 50. Prasidėjo tikras proveržis miestui taip reikalinguose gatvių atnaujinimo darbuose. Pirmą kartą Panevėžyje panaudota „Remix“ technologija atnaujinta rekordiškai daug – 11 gatvių atkarpų. Darbai vėl bus tęsiami pavasarį. Jie prasidės, vos tik leis oro sąlygos, todėl planuojama sutvarkyti žymiai daugiau gatvių atkarpų. Šis projektas tęstinis, bus vykdomas trejus metus, taigi sąlygos vairuotojams gerėja ir toliau gerės.

Dėmesio sulaukė ir sporto infrastruktūra. Jau pavasarį ne tik moksleiviai, Futbolo akademijos auklėtiniai, bet ir visi norintys galės naudotis nauja pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikšte su apšvietimu ir tribūnomis šalia „Žemynos“ progimnazijos.

Be to, toliau modernizuojamas gatvių apšvietimas. Džiugu, kad pirmą kartą Lietuvoje per artimiausius kelerius metus apšvietimas bus kompleksiškai modernizuotas visame mieste. Esu tikras, kad tai prisidės ir prie eismo saugumo, ir prie bendros saugumo situacijos mieste.

Išskirtiniai šie metai buvo švietimo ir jaunimo situacijos kontekste. Didelio tėvelio palaikymo sulaukė vasarą veikę visi darželiai. Pakeistos priėmimo į mokyklas tvarkos pranašumus pajuto kiekviena vaikus auginanti šeima: pagaliau galima laisvai rinktis mokyklą pagal savo poreikius ir preferencijas, o ne vien pagal gyvenamąją vietą, kaip būdavo anksčiau. Vis labiau įsibėgėja Atviras jaunimo centras, vis aktyviau veikia Jaunimo reikalų taryba, jaunimo organizacijos ir tiesiog jauni iniciatyvūs žmonės. Tai duoda didžiulį impulsą miestui.

Metai buvo išskirtiniai ir renginiais. Be didžiųjų tradicinių miesto renginių, vyko Panevėžio ekonomikos ir Lietuvos urbanistikos forumai, tarptautinė robotikos konferencija, pasieniečių, policijos, kariuomenės ir visuomenės šventės. Kitąmet vyks nacionalinė Olimpinė diena. Visa tai rodo, kad Panevėžys grįžta į  Lietuvos renginių žemėlapį, ir tai tikrai džiugina.

Tikiu, kad Panevėžys Lietuvos žemėlapyje išsiskirs ir kaip savito bei perspektyvaus regiono centras. Šiemet, bendradarbiaudami su kitomis savivaldybėmis, verslu bei aukštosiomis mokyklomis parengėme poziciją dėl regiono specializacijos. Turime daug stiprių ir modernių pramonės įmonių, istoriškai esame pramonės miestas, todėl tarp pateiktų krypčių išskirčiau robotiką ir automatizavimą, biotechnologijas, transportą ir logistiką. Tokia specializacija užtikrintų stipraus ir augančio Panevėžio ateitį.

Kokie didžiausi darbai laukia kitais metais?

Kaip turbūt jau daugelis žino, ateinantį pavasarį Panevėžys turi tapti statybų aikštele. Mieste prasidės didieji viešųjų erdvių modernizavimo darbai, kartu toliau bus tvarkomos gatvės, jų apšvietimas, švietimo įstaigos ir kt. Akivaizdu, kad darbai trikdys mums įprastą miesto ritmą, tačiau siekiame, kad viskas vyktų sklandžiai ir panevėžiečiams kiltų kuo mažiau keblumų. Kita vertus, neabejoju, kad laikini nepatogumai neužtruks, o naujas, šiuolaikiškas Panevėžio veidas patiks miestiečiams ir miesto svečiams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: