R. Račkauskas: finansinėse ataskaitose rasti netikslumai privalo būti ištaisyti

Ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybės tarybai tvirtinti bus teikiamas 2016 m. konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinys. Auditą atlikusi Kontrolės ir audito tarnyba apie jį pareiškė teigiamą nuomonę su pastabomis, tačiau viešojoje erdvėje iš jos išskirtas vienas skaičius – 104 mln. Eur, kurių teisingumo kontrolieriai negalintys patvirtinti. Finansininkai klaidas pripažįsta ir įsipareigoja taisyti.

„Viena vertus, situacija ir problema socialiniuose tinkluose gerokai išpūsta. Grobstymo, iššvaistymo ar kitokių materialinių vertybių trūkumų kontrolieriai neaptiko. Iš esmės 104 mln. Eur susidarė daugiausiai dėl neteisingo dokumentų įforminimo. Kita vertus, per daugelį metų įsisenėjęs nerangumas šalinant netikslumus negali būti pateisinamas. Yra patvirtintas planas, pagal kurį įstaigos turi trūkumus ištaisyti ir privalo jo laikytis“, – sako meras Rytis Račkauskas.

„Finansinėse ataskaitose kiekviena ūkinė operacija ar įvykis žymimas du kartus (prie debeto ir kredito). Tai vadinama dvejybiniu įrašu. Dauguma iš 104 mln. Eur netikslumų susidarė dėl 2 priežasčių. Pirma – „Cido“ arenos pastatus ir kiemo aikštelę apskaitėme kartu, o ne atskirai. Jų vertė – 29,7 mln. Eur, o dėl dvejybinio įrašo netikslumų suma išauga iki 59,4 mln. Eur. Antra – į apskaitą įtraukti ne visi keliai ir gatvės, dėl to kontrolieriai nepatvirtino, ar 19,1 mln. Eur apskaityti teisingai. Vėlgi dėl dvejybinio įrašo šis skaičius atitinkamai didėja iki 38,2 mln. Eur. Taip ir atsiranda 97,6 iš tų 104 mln. Eur. Likusi suma susidarė dėl netinkamos turto apskaitos biudžetinėse įstaigose“, – teigia Strateginio planavimo ir biudžeto skyriaus vedėja Audronė Meškauskienė.

Pasak A. Meškauskienės, kontrolierių nustatyti netikslumai ir klaidos bus ištaisyti iki 2017 m. pabaigos. Netikslumų dėl „Cido“ arenos nebeliko.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: