R. Račkauskas: laikomės nulinės tolerancijos korupcijai principo

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse nustatytų pažeidimų nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

„Laikomės nulinės tolerancijos korupcijai principo, taip bus ir šiuo atveju. STT išvadas vertinsime atsakingai ir principingai. Viena, kai pažeidimai yra procedūriniai ir gali būti pataisyti. Kas kita, kai tai akivaizdus sisteminis aplaidumas, miestui ir panevėžiečiams kainuojantis šimtus tūkstančių eurų. Pirmadienį laukia pokalbiai ir su įmonių vadovais, ir su valdybų nariais, po jų priimsime sprendimus“,- sako meras R. Račkauskas.

STT teigimu, korupcijos rizika galimai egzistuoja Panevėžio autobusų parko, UAB „Panevėžio gatvės“, AB „Panevėžio butų ūkis“ veikloje. STT nustatė atvejų, kai įmonės nesilaikė nustatytų viešųjų pirkimų principų, nesiekė racionaliai naudoti lėšų, potencialiems tiekėjams viešai teikė netikslią informaciją apie planuojamus pirkimus, ne visada užtikrindavo nešališką pretenzijų nagrinėjimą ir t.t.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: