R. Račkauskas: stengiamasi rasti sutarimą dėl menų centro ateities

Kino centro „Garsas“ rekonstrukcijos į Stasio Eidrigevičiaus menų centrą laikotarpiu kino centro veikla perkeliama į kino rodymui pritaikomas patalpas Panevėžio M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centre. Šios patalpos pasirinktos atrinkus ir įvertinus jas kaip tinkamiausią vietą nekomercinio kino rodymui. Jose yra amfiteatrinė kino salė, operatorinė, 100 sėdimų vietų žiūrovams.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko teigimu, kino centro veiklos perkėlimo darbai vykdomi operatyviai, siekiant, kad miestiečiai po karantino ir toliau galėtų džiaugtis nekomerciniais kino filmais.

Veiklos perkėlimo darbai

Pasak mero, šiuo metu jokie fundamentalūs „Garso“ pastato griovimo darbai nėra vykdomi, tačiau siekiant kuo greičiau nekomercinio kino rodymui paruošti naująsias patalpas, intensyviai tęsiami kino centro veiklos perkėlimo darbai.

„Norime operatyviai perkelti kino centrą į naujas patalpas. Šiuo metu kino salės įranga pervežama į M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą. Visus darbus atliekame pagal sutartyje su rangovais numatytus terminus. Tikslus jų laikymasis yra privalomas vystant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus“, – situaciją komentuoja meras.

Kino centro „Garsas“ direktorė Genė Pučinskienė taip pat siekia kuo greičiau veiklą tęsti naujose patalpose.

„Po ilgų paieškų kartu su savivaldybės atstovais nekomercinio kino rodymui suradome tinkamas patalpas, todėl stengiamės kuo greičiau perkelti visą reikalingą įrangą ir paruošti salę žiūrovams. Panevėžiečiams baimintis, kad nekomercinis kinas dings iš miesto, tikrai nėra pagrindo – pasirūpinsime, kad M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centre jis toliau būtų prieinamas visiems ir džiugintų žiūrovus“, – sako „Garso“ direktorė G. Pučinskienė.

Stengiamasi kurti dialogą

Mero teigimu, su visomis suinteresuotomis grupėmis vykdomas dialogas ir stengiamasi rasti sutarimą dėl menų centro ateities.

„Galime patvirtinti, kad jokių teisinių kliūčių centro statyboms neliko. Kuriame dialogą su visomis suinteresuotomis grupėmis, į kurį konstruktyviai įsitraukia ir LR Kultūros ministerija“, – sako R. Račkauskas.

Į diskusiją dėl tolimesnės projekto eigos Panevėžio savivaldybė pakvietė Panevėžio „City Alumni“ asociacijos, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ atstovus. Tikimasi, kad atviras pokalbis padės išspręsti kilusius klausimus ir panevėžiečiai bei miesto svečiai po kelerių metų galės džiaugtis moderniu, šiuolaikišku menų centru.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: