Radviliškio rajone tiriamas mokytojo seksualinio priekabiavimo prie nepilnamečių moksleivių atvejis

Šiaulių apygardos prokuratūroje šiandien pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 152 str. 1 d. (Seksualinis priekabiavimas). Toks sprendimas priimtas prokurorui susipažinus su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjo priimtu nutarimu atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir jį panaikinus.

Pranešimas apie įtariamą mokytojo seksualinio priekabiavimo prie nepilnamečių moksleivių atvejį vienoje Radviliškio ugdymo įstaigoje policijoje buvo gautas šių metų vasario 3 dieną. Jį išnagrinėjęs ikiteisminio tyrimo tyrėjas vasario 13 d. priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Įvertinusi pareiškimą ir jo nagrinėjimo metu gautus duomenis Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Mažeikienė konstatavo, kad šiuo atveju yra būtinas išsamesnis ir detalesnis tyrimas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti visas reikšmingas faktines aplinkybes ir objektyviai nustatyti, ar prieš nepilnametes moksleives buvo padaryta nusikalstama veika, o įtarimams pasitvirtinus – ją atitinkamai įvertinti.

Nors iki dabar nei vienas iš galimai nukentėjusių nepilnamečių vaikų tėvų į teisėsaugą nesikreipė, prokurorės vertinimu, kylant tokio pobūdžio įtarimams ir siekiant užtikrinti, kad nepilnamečių teisėti interesai būtų apginti, ikiteisminis tyrimas pradėtas prokuroro sprendimu.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: