Raguvos k/c nuotr.

Raguvos kultūros centras įgyvendina Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą

Raguvos kultūros centras įgyvendina Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Susidraugaukime su trimis sveiko senėjimo „banginiais“ – 2“. Projekto tikslinė grupė – TAU Raguvos ir Šilų fakultetų klausytojai.

Per projekto veiklas stengiamasi gerinti brandaus amžiaus žmonių raštingumą fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos srityse bei stiprinti sveikos gyvensenos gebėjimus.

Birželio 15 d. TAU klausytojams buvo tikra sveikatinimosi diena. Išvažiuojamajame praktiniame užsiėmime pirmiausia aplankėme Šv. Jono šaltinį. Šaltinis yra Kavarsko miestelyje, prasigraužęs net 134 metrus nuo Šventosios upės vagos lygio. Išskirtinė vieta, išskirtiniai pojūčiai. Tvirtinama, kad išsimaudžius šiame vandenyje galima atjaunėti bent 5 meteliais. Atsigaivinę ir pasipildę savo atsargas šio šaltinio vandeniu važiavome į Tauragnus. Čia dalyvavome edukacinėje programoje „Gyvenimo receptai pagal Eugeniją Šimkūnaitę“.

Kaip pasakojo Daiva Čebylienė, Tauragnų krašto muziejaus kultūrinių veiklų organizatorė, E. Šimkūnaitė per savo gyvenimą ir veiklą sukaupė ne tik didžiulį etnokultūrinį bei intelektinį turtą Lietuvai, bet ir paliko neišdildomus įspūdžius su ja bendravusiems žmonėms, suformavo unikalų savo, kaip liaudies žiniuonės, įvaizdį. Gesė – tas vardas ją lydėjo visą gyvenimą – užaugo ir amžinojo poilsio atgulė Tauragnuose. Dar gyva būdama daktarė prašė jai mirus ant kapo pasodinti vyšnią.

Siekiant pagerbti šios iškilios asmenybės atminimą, ant Labės ežero šlaito pradėtas kurti Gesės vyšnių sodas, o šalia, vyšnių sode, jos atminimui pastatytas suolas. Ant jo išraižyti pačios daktarės pasakyti žodžiai: „Jeigu paparčio žiedo specialiai neieškai, tai žiedas susiras tave būtinai.“ Apie jos nuveiktus darbus pokalbius tęsėme prie puodelio arbatos, kurią virėme pagal pačios E. Šimkūnaitės surašytą žolelių receptą.

Toliau mūsų kelias atvedė į Užpalius. Aplankėme Šeimyniškių atodangą su konglomerato uola. Tai – geologinis gamtos paveldo objektas, paskelbtas saugomu 2002 m. Šalia konglomerato uolos įrengti laiptukai į Šeimyniškių atodangą. Įveikėme juos ir buvome apdovanoti puikiu vaizdu – pamatėme uolas iš viršaus, erdvų atodangos kraštovaizdį ir pasivaikščiojome. Prie Užpalių aplankėme ir vandens tyrumu garsėjantį Krokulės šaltinį, kuris trykšta Šventosios aukštumos papėdėje. Visos kelionės metu nuėjome apie 8 760 žingsnių ir įveikėme 7,5 km atstumą.

Dėkojame Švietimo centrui už suteiktas transporto paslaugas, vairuotojui Gediminui už saugų mūsų vežimą.

Raguvos k/c nuotr.

TAU Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė

TAU Šilų fakulteto dekanė Audronė Antanaitienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: