Raigardo kelio poste sulaikyti medžio plokštėse slėpti 2 mln. eurų vertės rūkalai

Panevėžyje, Lietuvos muitinės sandėlyje, šiomis dienomis vyksta dar gegužės 1 d. Raigardo kelio poste sulaikytos cigarečių kontrabandos slėptuvių ardymo ir skaičiavimo darbai. Preliminariais vertinimais tą dieną iš Baltarusijos tariamą medienos krovinį vežusiame vilkike aptikta apie pusė milijono pakelių, maždaug 2 mln. eurų vertės nelegalių rūkalų.

Mašinos vairuotojas gegužės 3 d. Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas 2 mėnesiams.

Gegužės 1 d. popietę Raigardo kelio posto muitininkams įtarimų sukėlė iš Baltarusijos, vilkiku su lenkiškais registracijos numeriais, vežtas medžio drožlių plokščių krovinys. Gabenamos plokštės buvo ne tik sutvirtintos juostomis, bet daugelyje vietų dar papildomai tarpusavyje sujungtos medsraigčiais.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, šie įtarimai tik sustiprėjo, tad krovinį nuspręsta detaliai apžiūrėti. Tuomet ir paaiškėjo, kad medžio drožlių plokštės viso labo karkasas: jų viduje, išpjovus medieną, įrengtos slėptuvės baltarusiškų cigarečių kontrabandai.

Dėl sudėtingų ir tebevykstančių, krovos ir ardymo darbų, dar sunku pasakyti tikslų sulaikytų rūkalų skaičių, bet apytiksliais duomenimis „Daf“ puspriekabėje turėtų būti ne mažiau kaip 500 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Superslims“ ir „NZ Black“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – ne mažiau kaip 1, 74 mln. eurų.

Vilkiko vairuotojas, Baltarusijos pilietis, buvo sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Sekmadienį, gegužės 3 d., Kauno apylinkės teismo sprendimu vairuotojas buvo suimtas dviem mėnesiams.

Raigarde sulaikytos kontrabandos siuntos slėpimo būdas (kai medienos krovinyje išpjaunamos ertmės cigarečių dėžėms) nenustebino patyrusių muitinės pareigūnų. Su tokio tipo slėptuvėmis, vadinamaisiais „karstais“, susiduriama jau daug metų (maždaug nuo 2009–ųjų).

Pvz., kone identiškos slaptavietės 2018 m. gegužės pabaigoje rastos Kenos geležinkelio stotyje sulaikytame medienos drožlių plokščių krovinyje. Tuomet ten buvo rasta apie 300 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos.

Panašus krovinys buvo sulaikytas ir visai neseniai – kovo 4 d., irgi Kenos geležinkelio poste. Tuomet, detaliai patikrinus į vieną Kauno įmonę iš Baltarusijos gabentas lentas, taip pat paaiškėjo, kad mediena tėra „kiautu“ viduje įrengtoms cigarečių kontrabandos slėptuvėms, kur rasta apie 5 tūkst. pakelių cigarečių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: